....

Chyba na stránce: V STS si můžeš nově navýšit FUP po vyčerpání dat sám. A zavádíme ochranu pro nechtěné čerpání dat v zahraničí. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4452-v-sts-si-muzes-nove-navysit-fup-po-vycerpani-dat-sam-a-zavadime-ochranu-pro-nechtene-cerpani-dat-v-zahranici?autologin=1"

V STS si můžeš nově navýšit FUP po vyčerpání dat sám. A zavádíme ochranu pro nechtěné čerpání dat v zahraničí.

V STS si můžeš nově navýšit FUP po vyčerpání dat sám. A zavádíme ochranu pro nechtěné čerpání dat v zahraničí.

Stačí jedno kliknutí v mobilu a opět můžeš za 100 Kč datovat celý 1GB. A nově nemusíš mít obavu při cestách Evropou, že tě cesta přes Švýcarsko zruinuje.

Navýšení FUP

Po vyčerpání dat, která máme nastavena jako součást tarifu nebo v rámci přikoupeného datového balíčku, dojde k vypnutí přístupu na internet. Je možné pokračovat zpomalenou rychlostí (po kliknutí na odkaz v SMS) nebo je možné ve SkautIsu navolit ednorázové navýšení FUPu. SkautIs nabízí následující možnosti:

  • 60 MB za 14,50 Kč (60 MB zdarma v zóně 1)
  • 100 MB za 24,50 Kč (100 MB zdarma v zóně 1)
  • 300 MB za 64,50 Kč (300 MB zdarma v zóně 1)
  • 1 GB za 100,00 Kč (1000 MB zdarma v zóně 1)
  • 1,2 GB za 114,50 Kč (1200 MB zdarma v zóně 1)
  • 1,5 GB za 124,50 Kč (1317 MB zdarma v zóně 1)

Žádost jde na T-Mobile ihned bez schválení střediskem. O víkendu probíhá zpracování nikoli obratem, ale několikrát denně.

Dostat se do SkautIsu nemusí být vždy pohodlné (zvláště, když máme data velmi omezena nebo pro rodinné příslušníky). Proto zavádíme nově pro všechny možnost na webu T-mobile.cz v sekci Můj T-Mobile nebo v mobilní aplikaci Můj T-Mobile objednat si jednorázové navýšení FUP o 1GB. Ostatní velikosti tato metoda nenabízí, ale jedná se o většinově používanou velikost. Navíc by k navýšení mělo dojít okamžitě.

Pozor jen na to, ať si zbytečně nenaklikáte i opakovaně navýšení, pokud je nepotřebujete. Objednat lze kdykoli i bez úplného vyčerpání dat.

Více bezpečí s daty při cestách v zahraničí

Již nějakou dobu můžeme data volně užívat v celé Evropské unii. Toto parádní vylepšení s sebou ovšem přineslo pasti v podobě států, kteří nejsou součástí EU (+Norsko, Lichtenštejnsko, Island), ale jsou v Evropě. V nich platí jiná a mnohem dražší pravidla. Pro ČR je asi nejčastější hrozbou průjezd Švýcarskem. V případě, že používáme data, ve Švýcarsku začneme čerpat data v roamingu zóna 2 (bohužel nelze povolit datový roaming jen na EU). Pokud uživatel data po ohlášení Švýcarské sítě data nevypne nebo nemá zakoupený balíček pro Zónu 2 nebo Svět, cena za data začne skákat do závratných výšin. Dosud platila bezpečnostní pojistka v částce 600 Kč. Po jejich vyčerpání se data zablokují a zákazník musí kontaktovat operátora.

Nově zavádíme všem uživatelům STS službu "balíček na den" pro zónu 2 i pro svět. Aktivace je zdarma. Funguje to tak, že v případě, že vjedeme do zóny, kde má balíček na den působnost, přijde SMS a zákazník má možnost reakcí na ní balíček spustit. V případě spuštění bude pak účtováno podle spotřeby následovně:

  • EU + Norsko, Lichtenštejnsko, Island - využívají se "tuzemská" data 
  • Evropa + Čína, USA, Kanada, Egypt, Izrael, Rusko - 60,00 Kč (do 3 MB). 240,00 Kč (3 – 20 MB)
  • Ostatní země světa - 180,00 Kč (do 3 MB), 725,00 Kč (3 – 20 MB)


Jedná se o nouzové řešení použití dat. Pokud plánujete data v zahraničí mimo EU používat, je vždy lepší předem aktivovat jednorázový datový balíček pro danou zónu nebo si pořídit SIM od místního operátora. Nově by nicméně nemělo docházet k využívání dat "omylem" v drahých zónách. 

Tomáš Slavík - Fred
vedousí projektu STS

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1108x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu