....

Chyba na stránce: Střediskové sněmy startují. Nepropásněte příležitost posílit tým o důležitou roli výchovného zpravodaje - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4471-strediskove-snemy-startuji-nepropasnete-prilezitost-posilit-tym-o-dulezitou-roli-vychovneho-zpravodaje?autologin=1"

Střediskové sněmy startují. Nepropásněte příležitost posílit tým o důležitou roli výchovného zpravodaje

Střediskové sněmy startují. Nepropásněte příležitost posílit tým o důležitou roli výchovného zpravodaje

Už se to blíží. Blíží se možnost posunout vaši práci ve středisku. Přijde ti, že jako vedoucí střediska zvládáš mít pod kontrolou hlavně formální záležitosti? Někdy jen s obtížemi hledáš čas a sílu na pomoc vedoucím oddílu s problémy kolem vedení oddílů? Možná jsi už uvažoval/a o možnosti jmenovat výchovného zpravodaje či výchovnou zpravodajku, ale „nejsou lidi“? 

 

Do 12. listopadu by všechna střediska měla mít za sebou svůj sněm. Ideální čas na změnu! Často se soustředíme zejména na to, jak obsadit povinné funkce a role ve střediskové radě. Role výchovného zpravodaje či zpravodajky do této kategorie nepatří, a tak se může stát, že na ni ve shonu příprav pozapomeneme. Nebyl by ale právě výchovný zpravodaj důležitým článkem, který může posunout práci střediskové rady o kus dál a který má přímý vliv na to nejdůležitější, čemu se věnujeme - výchovu holek, kluků a dospívajících?

Důležitá podpora

Dobře pracující výchovná zpravodajka nebo výchovný zpravodaj má vliv na mnohé. Pomůže zprostředkovat vedoucím pracujícím u oddílů nejvhodnější kurzy, semináře a vzdělávání, tak aby mohli vytvářet vhodný a rozvíjející program pro své svěřence. Vedoucí mají s kým řešit případné složitější výchovné problémy v oddílu, mají podporu k potřebným změnám a dozvídají se novinky, které se týkají výchovy. Mají se prostě na koho obrátit bez možného pocitu, že někomu "způsobují práci navíc".

Výchovní zpravodajové

Tohle všechno a mnohem víc dělá výchovný zpravodaj/ka. Zvažte, jestli není ten správný čas udělat vše pro to, aby i vaše středisko takovéhoto člověka mohlo ve svém středu mít. Pokud si nejste jisti, s čím může výchovný zpravodaj nebo výchovná zpravodajka pomoci a jaké jsou jeho či její kompetence, tak se podívejte sem. Pro výchovné zpravodaje - nové i zkušenější - i pro všechny činovníky se zájmem o podporu oddílových vedoucích ve výchovných záležitostech připravujeme na listopad 2019 druhý ročník celostátního "Setkání výchovných zpravodajů". Více informací o této akci můžete najít zde.

Marie Pekárková (Šmako)
Podpora činnosti výchovných zpravodajů
koordinátorka projektu

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 710x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu