....

Chyba na stránce: Skautský dobrý skutek 2019 začíná 19. dubna. Nezapomeňte svůj projekt včas přihlásit - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4489-skautsky-dobry-skutek-2019-zacina-19-dubna-nezapomente-svuj-projekt-prihlasit-vcas?autologin=1"

Skautský dobrý skutek 2019 začíná 19. dubna. Nezapomeňte svůj projekt včas přihlásit

Skautský dobrý skutek 2019 začíná 19. dubna. Nezapomeňte svůj projekt včas přihlásit

Každý den alespoň jeden dobrý skutek. Skautský příkaz nás vybízí ke konání dobra a spousta skautek a skautů denně vykoná nejeden malý dobrý skutek. Pustit se do větších dobročinných projektů a třeba i s partou kamarádů už vyžaduje trochu příprav a přemýšlení. A právě proto je tu celostátní akce Skautský dobrý skutek 2019.

Letošní ročník proběhne od 19. dubna do 19. května. Pokud se chcete zúčastnit s vaším střediskem, oddílem nebo družinou, právě teď je nejvyšší čas vymyslet, co podniknete, a do 19. dubna se přihlásit. Nemusíte se hned pouštět do velkolepého projektu. Radost uděláte třeba babičkám a dědečkům v domově pro seniory, když jim zazpíváte několik písniček, nebo můžete uklidit odpadky v ulici, kde máte klubovnu. Jestli hledáte větší výzvy, zkuste uspořádat dobročinnou kavárnu a vybrané peníze věnovat na konkrétní charitativní projekt. Inspiraci můžete najít také u loňských projektů.

Nápad už máte. A co dál?

Svůj projekt pořádně naplánujte a zapojte do příprav i ostatní členy oddílu. Uvidíte, že se pak vrhnou do samotné realizace dobrých skutků s mnohem větším nadšením. Tipy k plánování najdete v metodice Skautský dobrý skutek, která vám poskytne odpovědi i na další otázky.

Dejte o svém projektu vědět

Přihlaste se do 19. dubna přes přihlašovací formulář na sds.skauting.cz. Nyní už by měl bezchybně fungovat a jeho vyplnění vám zabere jenom pár minut. Přihlášeným zašleme vzorovou tiskovou zprávu, díky které můžete dát vědět o svém dobrém skutku i veřejnosti prostřednictvím místních novin nebo článků na webu. K propagaci akcí můžete využít generátor plakátů, kde si během několika kliknutí vyrobíte třeba úvodní fotku k události na Facebooku. Těšíme se na fotky z realizace vašich nápadů. Na sociálních sítích nezapomeňte používat hashtagy #dobryskutek a #skaut.

Tip na závěr: Propojte Skautský dobrý skutek s oddílovým programem. Vybrané body ve stezkách, cestičkách a některé odborky k tomu přímo vybízí.

Máte ke Skautskému dobrému skutku ještě nějaké dotazy? Napište nám na dobryskutek@skaut.cz.

Těšíme se, že společně uděláme svět zase o trochu lepším!

Za tým Skautského dobrého skutku 2019
Katka Ostatnická

 

 

Letošní ročník Skautského dobrého skutku proběhne od 19. dubna do 19. května. Chcete se připojit i s vaěším střediskem, oddílem nebo družinou? Tak právě teď je nejvyšší čas vymyslet, co podniknete. Pokud se letos zapojíte poprvé, nemusíte se hned pouštět do velkolepého projektu. Radost uděláte třeba babičkám a dědečkům v domově pro seniory, když jim zazpíváte několik písniček, nebo můžete uklidit odpadky v ulici, kde máte klubovnu. Jestli hledáte větší výzvy, zkuste uspořádat dobročinnou kavárnu a vybrané peníze věnovat na konkrétní dobročinný projekt. Můžete se také nechat inspirovat povídáním Ivanky, Ondry a Wauna, kteří vyprávěli o svých projektech na Rádiu Proglas. loňskými projekty.

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1220x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu