....

Chyba na stránce: Nový slib a zákon světlušek a vlčat? Přijď a přispěj do diskuze! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4492-novy-slib-a-zakon-svetlusek-a-vlcat-prijd-a-prispej-do-diskuze?autologin=1"

Nový slib a zákon světlušek a vlčat? Přijď a přispěj do diskuze!

Nový slib a zákon světlušek a vlčat? Přijď a přispěj do diskuze!

V posledním roce a půl jsme pracovali na revizi idey vlčat a světlušek. Během dubna si chceme o návrhu nového znění povídat v Olomouci, Praze a Brně. Přijď!

Co se od podzimu 2017 událo? Pracovní skupina Náčelnictva nejprve provedla výzkum, jak se v hnutí s ideou pracuje. Náčelnictvo se seznámilo s výsledky a uložilo pracovní skupině, aby provedla kompletní revizi a navrhla nové znění jednotlivých prvků (tedy zákona, slibu, hesla a příkazu). Během jara a léta 2018 jsme se potkali na osmi diskuzích po celé republice, a hledali jsme odpovědi na otázky: Jaké hodnoty obsahuje současná idea? Jaké hodnoty nám v současné ideji chybí? Jaké hodnoty jsou zde navíc? Závěry z těchto diskuzí jsme podrobili názorové oponentuře zkušených pedagogů, psychologů a skautů (podzim 2018). Spolu s nimi jsme hledali funkce jednotlivých prvků idei vlčat a světlušek. Na základě těchto funkcí jsme poté spolu s nimi rozdělili hodnoty vyplývající z diskuzí k jednotlivým prvkům idei. Pracovní skupina poté na základě těchto hodnot a funkcí vytvořila návrh nového znění idei vlčat a světlušek.

Toto nové znění idey vlčat a světlušek bychom Ti rádi představili a spolu s Tebou hledali prostor pro zlepšení a úpravu.

Jak se můžeš zapojit? Přijď na debatu! Řekni, co si myslíš, a poslouchej, co si myslí ostatní.

  • 24. 3. na Elixíru (už proběhlo)
  • 31. 3. na SEKÁČi (už proběhlo)
  • 6. 4. na Setkání vodních skautů (už proběhlo)
  • 17. 4. ve Skautském institutu v Olomouci (odkaz na událost)
  • 23. 4. ve Skautském institutu v Praze (odkaz na událost)
  • 2. 5. ve Skautském institutu v Brně (odkaz na událost)

Jestliže nestíháš přijít, tak nám napiš - tady do komentářů, na facebooku do komentářů nebo se klidně rozepiš do mailu (nj_idea@skaut.cz). Žádná podstatná novinka ti neunikne, budeš-li sledovat křižovatku, facebookovou stránku OVASu a skupinu pro vedoucí vlčat a světlušek. Chceme, abychom měli z výsledku radost. Každý názor se počítá. Pomoz nám, prosím.

V průběhu června zveřejníme upravené znění tady na křižovatce a zahájíme veřejné připomínkování, které potrvá až do začátku roku 2020.

Na viděnou na debatách,

 

PS NJ pro revizi idey vlčat a světlušek

Denisa, Ferda, Majkl, Mája, Šimi, Šípek, Vykuk, Vojta, Vokin

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 518x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu