....

Chyba na stránce: BYLI • JSME a BUDEM: Oslav s námi 100 let skautingu v Boskovicích! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4512-byli-jsme-a-budem-oslav-s-nami-100-let-skautingu-v-boskovicich?autologin=1"

BYLI • JSME a BUDEM: Oslav s námi 100 let skautingu v Boskovicích!

BYLI • JSME a BUDEM: Oslav s námi 100 let skautingu v Boskovicích!

V sobotu 4. května 2019 se stovky skautů setkají, aby společně zahájili oslavy výročí sta let od první zmínky o skautech v Boskovicích. Od zahájení po celý měsíc můžeš navštívit v Muzeu regionu Boskovicka výstavu, slavit se bude i dalšími doprovodnými akcemi.
Prostě neváhej a pojď to oslavit s námi!

Souhrnný plakát – oslavy 100let středisko Boskovice

Nejstarším záznamem o skautech v Boskovicích je „Pokladní kniha Skautů – Junáků v Boskovicích“ z roku 1920, kde prvním záznamem je převod čistého jmění 5 Kčs z roku 1919. Skautská činnost tedy začala v Boskovicích roku 1919, což z Boskovic dělá “první skautské město” okresu Blansko. V současnosti středisko registruje 439 členů a řadí se tak k nejpočetnějším v republice.

Naplánujte si výlet již na 4. května! Dopoledne třeba zvládnete navštívit Macochu (...)
pokračovat můžete již v Boskovicích. V 14 hod. zahájíme bohoslužbou “za století skautingu” v kostele sv. Jakuba staršího, při které se požehná nový střediskový prapor. Následně projdou skauti průvodem přes Masarykovo náměstí až k radnici. Zde proběhne slavnostní nástup. Na něm bude pokřtěna kniha mapující historii boskovického střediska a slavnostně otevřena samotná výstava, kterou si všichni prohlédneme. V prostorách za muzeem nebude chybět ani občerstvení, hudba a aktivity "pro malé i velké". Den zakončí slavnostní oheň na farní zahradě (ul. Ant. Trapla).

Zmíněná výstava je hlavní osou oslav. Pokud nezvládneš zahájení, spoj výlet do Boskovic s jinou doprovodnou akcí. Například můžeš navštívit besedu s pamětníky a dozvědět se něco málo o historii, nebo přijít na promítání skautských filmů či muzejní noc ve skautské režii. Pokud tě baví "něco akčnějšího" – těšit se můžeš na měsíční šifrovací hru, nebo velkou bojovou hru Vyzvědači.

Oslavy zakončíme skautským festivalem v neděli 26. května. Ten proběhne v Zámeckém skleníku a jeho blízkém okolí. Vystoupí na něm skautské kapely i populární zpěváci. Festival je skvělou příležitostí pro nová skautská setkání!

Těšíme se na tebe!

Více informací najdeš na:
www.boskovice.skauting.cz/100let

www.facebook.com/oslavystoletskautboskovice/

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 807x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu