....

Chyba na stránce: Střediska, okresy, kraje: Oznamte záměr stavby, koupě nebo přístavby klubovny do 20. června - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4564-strediska-okresy-kraje-oznamte-zamer-stavby-koupe-nebo-pristavby-klubovny-do-20-cervna?autologin=1"

Střediska, okresy, kraje: Oznamte záměr stavby, koupě nebo přístavby klubovny do 20. června

Střediska, okresy, kraje: Oznamte záměr stavby, koupě nebo přístavby klubovny do 20. června

Zvažujete stavbu nové klubovny, koupi nového objektu pro oddílovou činnost nebo významné rozšíření stávajících prostor? Ozvěte se nám do Kanceláře ústředí. Mapujeme potřeby organizace a zvažujeme, jak dál jednotkám pomoci.

V rámci tématu Strategie - Získávání nemovitostí chceme zjistit naše současné potřeby a využít je pro:

  • zvážení, zda nemůžeme jednotce nějakým způsobem pomoci;
  • snahu získat další prostředky na pomoc jednotkám mimo stávající zdroje;
  • diskuzi s Ministerstvem školství o novém dotačním programu na příští roky a
  • analýzu situace, ve které se organizace nachází.

 

Máme signály, že na řadě míst se růst členské základny projevuje i nedostatkem prostor pro běžnou oddílovou činnost. Získání nové klubovny patří k nejnáročnějším úkolům, které před středisky stojí. Pro pomoc jednotkám při nové výstavbě využíváme především jen zdroje Fondu nemovitostí, bohužel dotace Ministerstva školství jsou mimořádně omezené a nesměřují na výstavbu nových prostor.

Co konkrétně potřebujeme?

Prosíme o vyplnění tohoto formuláře. Pokud k nějaké části nemáte informaci, zkuste vyplnit to, co víte, případně okomentovat v posledním políčku. Pokud nám nebude něco jasné, doptáme se. Pokud byste si s vyplněním nevěděli rady, napište e-mail na kancelar@skaut.cz, poradíme Vám.

Potřebujeme znát:

  • co konkrétně zvažujete (nová výstavba, úplná přestavba stávající klubovny, přístavba);
  • důvody, které pro záměr máte (nedostatečná kapacita, špatný stav stávajících kluboven, příležitost pro rozvoj zázemí, …);
  • etapa, ve které se nacházíte (počáteční myšlenky, zpracovaná představa záměru, stavební studie, projektová dokumentace, stavební povolení, …);
  • zda máte představu finanční náročnosti a případný odhad nákladů

 

Rádi bychom informace shromáždili ještě před letními prázdninami, prosíme tedy o zaslání formuláře do 20. června. Nejde nám v tuto chvíli o rozsáhnou a přesnou informaci, ale zjištění, že existují ve střediscích obecné záměry.

Je možné, že už o vašem záměru víme (např. přes žádosti na Fond nemovitostí nebo osobní konzultace), ale přesto vás prosíme o krátký mail (ideálně vyplnění formuláře), ať nám nikdo náhodou nevypadne. Tato výzva nesměřuje na běžné opravy stávajících objektů, u nich předpokládáme neinvestiční dotační program v obdobném charakteru jako v minulých letech, termín pro podávání žádostí bude někdy v podzimních měsících.

Bořek Slunéčko

hospodářský zpravodaj

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 709x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu