....

Chyba na stránce: Skauti zajišťují pořadatelskou službu při posledním rozloučení s bratrem Jiřím Stránským - zapoj se do ní i ty - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4572-skauti-zajistuji-poradatelskou-sluzbu-pri-poslednim-rozloucenim-s-bratrem-jirim-stranskym-zapoj-se-do-ni-i-ty?autologin=1"

Skauti zajišťují pořadatelskou službu při posledním rozloučení s bratrem Jiřím Stránským - zapoj se do ní i ty

Skauti zajišťují pořadatelskou službu při posledním rozloučení s bratrem Jiřím Stránským - zapoj se do ní i ty

Ve středu 29. 5. nás navždy opustil bratr Jiří Stránský – Jíra, skaut, spisovatel, vězeň komunistického režimu. Skaut tělem i duší až do posledního okamžiku.

S Jírovým životem se můžete seznámit v článku na Křižovatce nebo na skaut.cz. Doporučujeme samozřejmě i jeho dílo: knihy, povídky, rozhlasové hry, filmy a televizní seriály podle jeho scénářů. Příběhy o odvaze a statečnosti lidí čelících hrůzám komunismu v Jírově podání nepostrádaly ani humor nebo napětí a i díky tomu oslovily generace čtenářů a diváků a přiblížily jim to, co se již nikdy nesmí vrátit.

Přijďte se s bratrem Jírou rozloučit

Zádušní mše proběhne v pondělí 10. června v 10 hodin v chrámu Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí v Praze. Mši bude sloužit arcibiskup Dominik Duka, promluví Karel Schwarzenberg a Jírovy děti Klára a Martin. Rodina Jiřího Stránského všechny skautky a skauty srdečně zve. Po mši, zhruba mezi 11:45 a 12:15, vyprovodíme smuteční vůz přes Staroměstské náměstí ke kostelu svatého Mikuláše. Než se všichni smuteční hosté shromáždí před Týnským chrámem, budeme mít možnost Jírovi zazpívat skautskou večerku. Pokud tedy nestíháte zádušní mši, můžete přijít pouze na tento okamžik. Smuteční shromáždění najdete u ústí Týnské uličky, nedaleko místa, kde stával Mariánský sloup. 

Pomozte nám s posledním rozloučením

Na místě budeme na žádost rodiny zajišťovat pořadatelskou službu: uvádění hostů na místa, starost o květiny a vyznamenání, čestnou stráž. Hledáme proto dobrovolníky s chutí podílet se na pořadatelské službě během rozloučení, hledáme sestry a bratry roverského věku a starší, kteří mohou být k dispozici v centru Prahy mezi 8 a 13 hodinou v pondělí 10. června.

Žádné speciální dovednosti netřeba, stačí Tvá ochota.
Přihlas se obratem (!) v tomto formuláři, spojíme se s Tebou.

 

Budeme rádi, pokud pozvánku i prosbu o pomoc pošlete dál. Pokud máte nějaký dotaz, napište na barbora.trojak@skaut.cz.

Petr Vaněk - Permi
místostarosta a zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 682x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu