....

Chyba na stránce: Léto už se pomalu blíží. Připravte se na pobyt v přírodě a inspirujte se výstavou! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4587-leto-uz-se-pomalu-blizi-pripravte-se-na-pobyt-v-prirode-a-inspirujte-se-vystavou?autologin=1"

Léto už se pomalu blíží. Připravte se na pobyt v přírodě a inspirujte se výstavou!

Léto už se pomalu blíží. Připravte se na pobyt v přírodě a inspirujte se výstavou!

Sluníčko a teplé počasí přímo vybízí k trávení času v přírodě a trampování. Léto je tu za chvíli, takže je nejvyšší čas se pořádně připravit na všechno, co pobyt venku obnáší. Inspirovat se můžete třeba v Národopisném muzeu Národního muzea na výstavě s názvem Století trampingu.

V prostoru dvou sálů Letohrádku Kinských představuje tato jedinečná výstava pestrost trampingu, a to jak prostřednictvím sbírkových předmětů a doprovodných textů a fotografií, tak i prožitkově koncipovaného prostředí s možností různých aktivit. Díky tomu výstava ukazuje tramping jako kulturní fenomén s vlastní historií i jako způsob trávení času, který má značně osobní a emoční rozměr. Trampské hnutí je zde představeno z různých úhlů pohledu a výstava poukazuje nejen na jeho historii a současnost, ale také na to, jak trampové ovlivnili podobu české populární kultury, umění a sportu.

Přímo v prostoru výstavy si můžete sednout na dřevěnou lavičku u ohniště a pokochat se například pohledem na totem, prolistovat si zpěvník s akordy nebo si zkusit sbalit tzv. usárnu podle přiloženého návodu. Ochuzeni ale nebudete ani o vitríny s unikátními předměty. Výstava Století trampingu totiž vychází z dlouhodobé spolupráce Národního muzea se spolkem Naše muzeum, z. s., a celou řadou dalších jednotlivců i trampských osad, takže o zajímavé exponáty není nouze. Nahlédnete například do ručně psaných originálů trampských kronik nebo si zblízka prohlédnete typické trampské oblečení.

Výstava Století trampingu je tak ideální volbou nejen pro ty, koho toto téma zajímá, ale i pro všechny, kdo se jen chtějí o tomto fenoménu dozvědět něco víc a třeba se i inspirovat pro letošní léto.

Více o výstavě najdete na https://www.nm.cz/historicke-muzeum/stoleti-trampingu, případně v reportáži České televize

Tomáš Slavík

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 113x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu