....

Chyba na stránce: Tipy na tábornické vychytávky? A letní soutěž skautské praxe již jen do 9. září - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4622-soutez-skautska-praxe-jiz-potreti-dotistena?autologin=1"

Tipy na tábornické vychytávky? A letní soutěž skautské praxe již jen do 9. září

Tipy na tábornické vychytávky? A letní soutěž skautské praxe již jen do 9. září

Víte, že celé prázdniny probíhá letní soutěž skautské praxe? Čtěte tipy na tábornické vychytávky a zapojte se také! Soutěž končí 9. září.  Máme velkou radost, že jsme museli novou úspěšnou publikaci Skautská praxe 2.0 od zahájení prodeje již potřetí nechat dotisknout. 

Letní soutěž skautské praxe

Soutěž můžete hravou formou zapojit do programu letošního tábora. Ideální by bylo, kdyby každá skautka a skaut dostali na léto svojí příručku Skautská praxe. Během táborového programu pak věnujte nějaký čas jejímu využití v reálné praxi. V příručce najdete vše praktické z táboření, přírody, vybavení, bezpečnosti i skautingu. Stačí si vybrat nějakou aktivitu, pak dílo nafoťte a pošlete a můžete vyhrát opravdu fajn ceny! Hlavní odměna je spacák, karimatka a batoh a kromě těchto tří hlavních cen ještě desítky dalších outdoorových doplňků.

Vyfoť, pošli na tdc@skaut.cz do 9. 9. 2019 a vyhraj jednu z mnoha tábornických cen.
Více o příručce najdeš na: 
www.obchod.skaut.cz/skautska-praxe-2-0.html

Tipy na tábornické vychytávky

Nevíte s čím se zapojit? Přinášíme tipy na pěkné tvůrčí nápady, se kterými už někdo přišel. Ale to je nečiní o nic méně zajímavé! 

Normální koza je často nedostačující pro řezání menších polen, proto se hodí jí přidat další pár nohou, čímž významně zvýšíte její použitelnost. Pokud chcete táborníky pocvičit ve vazbách, zkuste kozu vázanou, skýtá příležitost k potrénování hned několika druhů.

Věž, brána i jiná táborová stavba vyžaduje žebřík, krom normálního, můžete využít provazového a nebo se pustit do výroby náročnějšího, ale krásnějšího točitého schodiště, kde se na zábradlí hodí různě kroucené větve z pevnějšího dřeva.

Typickou malebnost krajinkových podsad nahradily většinou prkenné, což je škoda. Protože i z kvalitních krajinek se dají udělat podsady skládací, s delší životností. A když je uděláte vyšší a doplníte klasickými jehlany, máte i retro verzi tábora.

Vázaná nemusí být jen brána, ale i mnoho dalších táborových prvků, třeba přenosné lavice na snímku. Svázat můžete dokonce celou kuchyň i jídelní stůl a to tak, že místo stolní desky použijete lískové pruty, které spojíte na stavu, jako když tvoříte indiánskou postel.

Kola jsou dnes běžná na mnoha táborech. Vyrobte na ně speciální kolárnu! Pro jednodušší zabezpečení ji rozdělte po družinách, nakupte delší ocelové lanko s očky a visací zámek, kterým všechna kola večer zamknete; vhodné i na cyklovýpravy.

Táborové pícky na pečení chleba, buchet či třeba pizzy se najdou už na mnoha táborech, ale obdobně můžete vytvořit i pec na odlévání kovu. Jen bude třeba přidat dmychadlo na rozfoukávání žhavého uhlí, získat vhodné materiály a kovářská dílna se může rozjet.

 

Co můžete vyhrát? Hlavní tři ceny

Husky Ember short
Husky Folly 2,5 tmavě zelená
Doldy Fitzroy 65
  • a spoustu dalších drobnějších cen!
  • navíc každý, kdo se zapojí, získá 12% slevový kód do junshop.cz = vyhrává každý

Ceny do soutěže věnoval JUNshop, děkujeme!

Praxe v dárkové sadě a další nabídka publikací

Novinka je, že Skautskou praxi je možné objednat také v dárkové sadě, která obsahuje nepromokavý neroztrhnutelný obal z Tyveku.
 
Navíc se hodí objednávku rozšířit a pobrat toho rovnou víc najednou. V eshopu skaut.cz/obchod, nebo na Junshop.cz najdete širokou nabídku publikací, včetně skautské beletrieskautské metodiky a veškerého skautského vybavení. 
Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1772x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu