....

Chyba na stránce: Vzkaz náčelníků a starosty do nového skautského roku, k 30 letům svobodného skautingu i ke sněmům - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4673-vzkaz-nacelniku-a-starosty-do-noveho-skautskeho-roku-k-30-letum-svobodneho-skautingu-i-ke-snemum?autologin=1"

Vzkaz náčelníků a starosty do nového skautského roku, k 30 letům svobodného skautingu i ke sněmům

Vzkaz náčelníků a starosty do nového skautského roku, k 30 letům svobodného skautingu i ke sněmům

Milé sestry, milí bratři,

Junák - český skaut má za sebou léto plné táborů, lesních kurzů a škol, úspěšnou výpravu na Světové skautské jamboree, účast na evropských skautských konferencích. Těšilo nás sledovat zprávy a pozdravy z různých koutů republiky a světa. Věříme, že každý jeden z nás zužitkuje letní energii v začínajícím školním a skautském roce tak, aby vydržela minimálně do dalšího léta.

U tohoto textu vás zdravíme mimo jiné i fotografií z letního setkání rady Náčelnictva a starosty. Podobně jako skautské oddíly plánují svou celoroční činnost, i my jsme se věnovali přípravám na jednání Náčelnictva, přemýšleli jsme o výzvách a příležitostech, které nás čekají.

Rok 2019 je pro nás rokem, kdy si připomínáme třicet let svobodného skautování, třicet let svobody. Je před námi období, které ve spojení s tímto výročím jistě stojí za to využít ke společným oddílovým nebo střediskovým oslavám, k uspořádání zajímavého setkání pro veřejnost či příznivce okolo střediska. Dokázali jsme od poslední obnovy společně úžasné věci, je krásné si to připomenout a navzájem si poděkovat. Podněty i podpora se nabízejí, stačí sledovat Křižovatku.

A také je před námi období sněmů, které vyvrcholí Valným sněmem v Jindřichově Hradci na konci března 2020. Je to příležitost se společně zastavit, zhodnotit uplynulé období, hledat nejlepší řešení a cesty pro další roky. Pojďme sněmy přijmout jako výzvu k věcné diskuzi nad tématy, které nás pálí nebo inspirují ve střediscích, okresech či krajích, ale i nad tématy celostátními, které předložilo Náčelnictvo do předsněmové diskuze
Věříme, že vzájemná diskuze, naslouchání, má smysl pro fungování hnutí i každého z nás.
 
Děkujeme, že svůj čas a přesvědčení věnujete skautingu. Má to smysl.
 

Se skautským pozdravem

Evička, Čiča, Véňa, Majkl, José
náčelníci a starosta
 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 607x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu