....

Chyba na stránce: Říjnový Skautský svět se ohlíží za 30 lety svobodného skautování - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4736-rijnovy-skautsky-svet-se-ohlizi-za-30-lety-svobodneho-skautovani?autologin=1"

Říjnový Skautský svět se ohlíží za 30 lety svobodného skautování

Říjnový Skautský svět se ohlíží za 30 lety svobodného skautování

Nový ročník skautského časopisu pro dospělé přináší spoustu nových rubrik. Říjnové číslo se ohlíží i za nedávným celosvětovým jamboree i za skautskými osobnostmi, které nás v posledních měsících opustily.

Letošní výročí třiceti let svobodného skautování od poslední obnovy Junáka na sklonku roku 1989 nabízí kromě připomínky této události i možnost pro různá srovnání. Vojtěch Homolka - Vlk pe proto v tematickém článku tohoto čísla Skautského světa podíval podrobněji na to, jak se skautovalo před 30 lety a jak se skautuje dnes. Na článek navazuje i rubrika Mapování Skautského světa, která k tématu nabízí i odkazy na další články, rozhovory i možnosti, jak se zapojit do práce s ním v rámci hnutí.

Celé číslo je ke stažení zde: Skautský svět (říjen 2019) (PDF)

Jaké další články v čísle najdete:

  • Ohlédnutí za Celosvětovým skautským jamboree - Na dvou místech se věnujeme nedávnému celosvětovému skautskému setkání, které proběhlo v USA. Přiblížíme Vám ho prostřednictvím fotoreportáže a ankety, ve které šest dospělých účastníků setkání představí, co si z jamboree přivezli.

  • Reportáž z SOS Krkonoše - Daniel Fiala - Dombas barvitě popisuje zkušenosti jedné ze skupin, která se během léta vydala na pomoc krkonošským lesům zasaženým invazí kůrovce

  • Šípkův dopis Jírovi - "Myslím si, že jsi to dokázal. Díky tobě a tvojí práci je tu snad o něco víc Tondů Maděrů, lidí, kteří se dokáží postavit bezpráví," píše v Dopise Jírovi ředitel Skautského institutu Miloš Říha - Šípek.

  • Putování za první podsadou - Roman Šantora - Bobo v nové rubrice Místa skautské historie představuje méně známá místa spojená s významnými okamžiky skautské historie. Seriál začíná u Sázavy, v místech, kde stály první podsady a odkud skauti vypluli na pramicích až do Prahy

V dalších nových rubrikách pro tento ročník se věnujeme dospělým nováčkům, projektům a aktivitám, ve kterých skauti překračují práh svých kluboven a základen nebo rozhovorům, které se točí (nejen) kolem tématu strachu.

Jak se vám líbilo říjnové číslo?

Budeme rádi, když nám v krátkém dotazníku dáte vědět, jak se Vám říjnové číslo Skautského světa líbilo. Vyplnění zabere jen pár minut. Pomůžete nám zjistit třeba to, jak komplexně a zajímavě bylo zpracované hlavní téma čísla, nebo to, jakým tématům bychom se mohli věnovat v číslech příštích.

Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?


Není to nijak složité. Na webové stránce send.cz si můžete kdykoli objednat celoroční předplatné časopisu. Jedno číslo Vás vyjde na 25 korun.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 116x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu