....

Chyba na stránce: Od nabídky potkat se v ČR se skauty z ciziny k přátelství bez hranic - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4749-od-nabidky-potkat-skauty-z-ciziny-u-nas-k-pratelstvi-bez-hranic?autologin=1"

Od nabídky potkat se v ČR se skauty z ciziny k přátelství bez hranic

Od nabídky potkat se v ČR se skauty z ciziny k přátelství bez hranic

Na začátku léta vyrazila šestičlenná skupina rangers a roverů na výlet do Anglie, aby se tam znovu setkali se skautskými známými, které předtím potkali v Čechách.

"Cesta začala na Pražském letišti, ze kterého jsme letěli do Birminghamu. Tam už na nás čekali 2 z našich známých, aby nás mohli odvést na místo, kde jsme měli společně strávit celý víkend. Po hodinové cestě jsme dorazili do areálu Three Counties kousek od města Malvern, kde se právě konala akce s názvem ShireJam. Jednalo se o víkendové setkání skautů z Worcestershire a Herefordshire.

Na akci bylo přes 4 000 účastníků a program byl opravdu nabitý. Rozdělen byl v areálu na několik zón (např. Survival more, Splash more, Adventure more a další). Vyzkoušeli jsme si např. Parascending nebo projížďku Land Roverem v lese. Akci jsme si si moc užili a jsme rádi, že jsme měli možnost se jí účastnit.

K ubytování po akci jsme využívali malou základnu ve Worcesteru, kterou nám naši skautští přátelé půjčili. Následující den jsme se rozdělili a 4 z nás vyrazili autem do Oxfordu, kde jsme si prošli město a k večeru vyrazili do Pershore na schůzku mladších skautů a vlčat. Společně jsme si popovídali o rozdílech mezi organizacemi, krojovým řádem a zahráli si jednu britskou a jednu českou hru.

Nazítří jsme se všichni sešli ve Worcesteru a večer jsme opět zavítali na skautskou schůzku, tentokrát starších skautů a mladších roverů. Poslední den jsme všichni vyrazili vlakem do Birminghamu, kde jsme se setkali s vedoucími dívčího oddílu, který má v plánu navštívit Prahu. Pak nás už bohužel čekala jen cesta na letiště a let domů.

Celý výlet jsme si náramně užili, a už plánujeme, kam vyrazíme příští rok! :) "

Matěj Pavlů - Xena

Chceš také zažít mezinárodní skautské dobrodružství? Stačí sledovat náš facebook, vybrat si 1 z příštích skautských návštěv u nás a dát nám vědět na international@skaut.cz. Propojíme vás a nebo společně najdeme tu nejlepší možnost, jak za skautingem vyrazit rovnou za hranice. ;)

Markéta Byrtusová - koordinátorka mezinárodní spolupráce

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 188x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu