....

Chyba na stránce: Vzpomínky z letních táborů se zahraniční návštěvou a jak to zažít taky! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4807-jak-funguji-tabory-se-zahranicni-navstevou-a-jak-to-zazit-taky?autologin=1"

Vzpomínky z letních táborů se zahraniční návštěvou a jak to zažít taky!

Vzpomínky z letních táborů se zahraniční návštěvou a jak to zažít taky!

Zvažuješ pozvání zahraničních skautů na váš letní tábor? Přečti si o společném týdnu Rebelů a belgických skautů v Údolí sýčků a o zážitku Medvědů ze Šumavy! Pak už se stačí jen přihlásit do 24.11. na international@skaut.cz

Rebelové a jejich 1. tábor se zahraniční návštěvou:

Loni na podzim jsme se na facebooku mezinárodního skautingu dozvěděli o možnosti pozvat na svůj letní tábor skauty ze zahraničí. Napsali jsme do zprávy naši představu a zahraniční odbor nám našel belgický oddíl, se kterým jsme se během jara domluvili na podrobnostech návštěvy. Měli jsme ve vedení rozdělené funkce, takže příprava nebyla tak náročná. Já jsem zařizovala domluvu s Manul, vedoucí belgické skupiny. Domluvili jsme se, že nám zaplatí jen za jídlo, čekaly je totiž výlohy za cestovní pojištění i cestu k nám na Moravu a pak dále do Polska.

Z počátku to bylo pro naše děti náročné. Musely se přestat bát, že udělají gramatickou chybu, když s belgičany mluví anglicky. Naše vedoucí Liška, která nemluví ani francouzky, ani anglicky jim ukázala, jak na to. Hned 1. den učila vyšívací stehy a dokázala to naučit všech 6 belgičanů! Prostě jim vše názorně ukázala, pantomimou předvedla a oni to pochopili. Naše děti se pak začaly od belgičanů učit francouzská slova a říkaly jim, jak se co řekne zase v češtině. Mým úkolem bylo učit na táboře výrobu smolné louče. Smůle jsme v angličtině začali říkat karamel a užili jsme si u toho spoustu srandy. Myslím, že jazyková bariéra je jen v naší hlavě. Když si dva chtějí rozumět, tak si najdou cestu!

Belgičani byli navíc během tábora rozděleni do družstev mezi naše skautky, takže museli v týmech všichni vzájemně komunikovat, aby splnili úkoly a užili si hry. Máme opravdu spoustu super zážitků, belgičani byli naprosto skvělí! Naše nejoblíbenější společná písnička byla 3 čuníci (uí uí uí a francouzština jdou pěkně dohromady). Nejvíce jim chutnaly kuřecí řízky, zato svíčková zas tak neoslnila. :) Praha se jim líbila, ale ještě více byli nadšení z naší Olomouce! Na fotkách naše nové kamarády poznáte podle červených košil nebo tmavých šátků s modrým proužkem. Děkujeme moc zahraničnímu odboru za kontakt!

Veronika Richterová - Piškot

Medvědi a jejich dlouholeté přátelství s rakouskými skauty

Začalo to všechno vlastně už v 90. letech, kdy chtěli rakouští skauti tábořit u nás na Kašperských Horách a potřebovali pomoct se zajištěním tábořiště. Vzniklo tehdy přátelství, které se v našich střediscích předává pořád dál. Jezdíme za nima na klubovnu a podnikáme túry do Alp, oni zase jezdí za náma na tábor. Letos přijeli 2 starší zástupci, Walter a Hanni, z města Laufen nedaleko Salzburgu a přivezli dětem spousty hudebních nástrojů, které sami vyrobili. Dorazili na 1 den, měli jsme společné hudební dopoledne a pak si povídali o skautingu, světě a životě. :)

Zdeněk Kůs - Ohnivec 

Chceš to zažít taky? Stačí napsat ideálně do 24.11. email zahraničnímu odboru na international@skaut.cz, uvést svoji základní představu a přiložit alespoň 2 zdařilé fotky z minulého/minulých táborů. Během zimy se vás s někým vynasnažíme propojit! :)

Markéta Byrtusová - Koordinátorka mezinárodní spolupráce

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 671x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu