....

Chyba na stránce: Skauti sobě! Podpoř vznik skautského výpravného komiksu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4821-skautskykomiks?autologin=1"

Skauti sobě! Podpoř vznik skautského výpravného komiksu

Skauti sobě! Podpoř vznik skautského výpravného komiksu

Připravujeme výpravnou komiksovou knihu o českém skautingu, která bude první svého druhu. 7 povídek tě provede příběhem skautingu od jeho počátku až do současnosti. Potřebujeme ale přispět na práci kvalitních kreslířů. Pomoz knize na svět! :)

Skauti sobě!

Skauting si zaslouží velké vyprávění, svůj velký příběh. Letos slavíme 30 let svobodného skautování. Nadělme si k tomuto výročí dárek: výpravnou komiksovou knihu o českém skautingu! Žádná podobná skautská kniha v Česku zatím nevznikla, tahle může být první. Je to jen na nás. :)

Přispěj na skautský komiks na HitHitu a vyber si odměnu!

O čem komiks bude?

Chceme vyprávět pravděpodobné příběhy běžných lidí, skautů a skautek, v různých přelomových dějinných obdobích od počátků skautingu až do současnosti. Chceme ukázat, že lidské osudy nejsou černobílé, že každá doba přináší své velké výzvy i těžké okamžiky, které prověřují náš charakter. Je to vlastně pohled do minulosti, který nás má přivést k zamyšlení v současnosti. Jsou to příběhy o nás všech.

Proč komiks?

Rádi bychom zaujali také mladou generaci, která už nefrčí na foglarovkách. Obliba komiksu obecně roste a je to formát, který nabízí jedinečné možnosti vyprávění písmem i obrazem. Komiks má ve skautu také velkou tradici, vždy to byly ale spíš krátké formáty, různé stripy nebo seriály na pokračování. Zatím ale ještě nikdy nezvnikla skautská komiksová kniha. Teď se to může změnit!

Jak bude kniha vypadat?

Kniha bude mít 7 samostatných uzavřených kapitol. Každá se bude odehrávat v jiné době od vzniku skautingu až do současnosti a každou bude kreslit jiný výtvarník. Jednotlivé kapitoly budou vsazené do rámcového příběhu. Komiks plánujeme vydat v reprezentativní podobě: v pevných deskách s výtvarně hodotnou obálkou, v pěkné grafice a vytištěnou kvalitním tiskem. Kniha by měla být pro čtenáře lákavá nejen pro své příběhy, ale měla by být také na pohled atraktivním knižním artefaktem. Co se týče rozsahu, očekáváme minimálně 100 plně kreslených stránek. 

Kdo jsou autoři?

Tomáš Vovsík

Jsem skaut a kreativec. Pro skauty jsem vytvářel už dřívější tvůrčí projekty, například skautské plecháčky, kolekci k výročí sto let republiky nebo jsem kreslil ilustrace do skautských časopisů. Je mým velkým snem, abych pomohl pro skauty dát dokupy skautskou komiksovou knihu.

Marek Steininger

Scénárista. Spoluvytvářel koncepci celé knihy. Na základě rešerší vytvořil všechny rámcové příběhy pro komiks a převedl je do bodových scénářů.

V současné době na knize pracují už 2 české kreslířské hvězdy: Štěpánka Jislová a Vojtěch Velický (LazyBastard). Spolupráci přislíbil Jan Gruml (Slaking Lizard). S dalšími kreslíři spolupráci vyjednáváme.

Produkci knihy si zajišťují sami skauti v rámci Tiskového a distribučního centra Junáka. Zde patří velké poděkování Tomáši Slavíkovi - Fredovi, který projektu dlouhodobě fandí a produkčně ho podporuje. 

Zajímavost

Nápad na knihu vznikl před pěti lety. Pokud ale projekt skautského komiksu podpoříte, budeme moci knihu dokončit už do příštích Vánoc. :)

Proč kniha potřebuje tvou pomoc?

Komiksy jsou neskutečně náročné na výrobu. Je třeba si uvědomit, že každé políčko komiksu je vlastně takové malé výtvarné dílko. Oproti klasickým knihám se prodraží i barevný tisk na kvalitní papír. Jedna stránka komiksu i s produkčními náklady proto stojí kolem 4000 Kč, a to nám kreslíří ještě hodně vycházejí vstříc. Pokud bychom tedy financovali knihu jen ze skautských zdrojů, museli bychom pak nasadit tak vysokou prodejní cenu, aby se náklady vrátily, že by si komiks nikdo nekoupil. 

Skautský komiks proto potřebuje pomoc nadšenců, kteří umožní vydání knihy a její prodej za férovou cenu.

Přispěj na první velký skautský komiks a sdílej projekt dál!

Děkujeme :)

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 704x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu