....

Chyba na stránce: Prosincový Skautský svět: 12 stran o obnově skautingu v roce 1989 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4852-prosincovy-skautsky-svet-12-stran-o-obnove-skautingu-v-roce-1989?autologin=1"

Prosincový Skautský svět: 12 stran o obnově skautingu v roce 1989

Prosincový Skautský svět: 12 stran o obnově skautingu v roce 1989

Aktuálnímu výročí 30 let svobodného skautování jsme v prosincovém čísle věnovali opravdu důstojný prostor. Přečíst si o něm můžete hned v pěti různých článcích.

Kromě čtyř stran hlavního tématu čísla, na které navazuje rubrika Mapování s odkazy na spoustu zajímavých zdrojů, jsme k tématu obnovy skautingu v roce 1989 do prosincového čísla mimořádně přidali i čtyři stránky navíc. Najdete na nich rozhovory s bývalým náčelníkem a starostou F. Šmajclem - Rikim a bývalou náčelní K. Rocmanovou - Káčou. Oba se kromě vzpomínek na rok 1989 a 90. léta podělili i o svůj pohled na současný skauting. Tématu se věnujeme i v rubrice Místa skautské historie.

Celé číslo je ke stažení zde: Skautský svět (prosinec 2019) (PDF)

V prosincovém čísle dále najdete:

  • Strach o skauting - tematický článek od Romana Šantory - Boba o tom, jaká byla hlavní témata sporů po obnově Junáka a co jsme si z nich odnesli do dneška,

  • Kde v Praze ožíval skauting - rubrika Místa skautské historie Vás zavede na pražská místa, kde se na přelomu let 1989 a 1990 odehrály hlavní události spojené s obnovou skautingu,

  • Příběh holešovského skautingu - reportáž Vojtěcha Brzka - Wanaču z Holešova, kde se skauti z místního střediska rozhodli připravit výstavu k výročí 100 let od vzniku střediska trochu jinak, než je běžné,

  • Pomáhá i dobře žít, nejen umírat - adventní rozhovor se zakladatelkou a bývalou ředitelkou Cesty domů Martinou Špinkovou nejen o tom, jak se vyrovnávat s odchodem blízkých lidí, ale i o tom, jak žít dobrý život tady na Zemi,

  • Z rodiče skautskou vedoucí - v rubrice o dospělých nováčcích přiblíží Jaroslav Petřík - Australan příběhy tří rodičů, kteří se nedávno stali vedoucími v mnichovickém středisku.


Jak se vám líbilo prosincové číslo?

Budeme rádi, když nám v krátkém dotazníku dáte vědět, jak se Vám prosincové číslo Skautského světa líbilo. Vyplnění zabere jen pár minut. Pomůžete nám zjistit třeba to, jak komplexně a zajímavě bylo zpracované hlavní téma čísla, nebo to, jakým tématům bychom se mohli věnovat v číslech příštích.

Formulář: Skautský svět - zpětná vazba - prosinec 2019

Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?


Není to nijak složité. Na webové stránce send.cz si můžete kdykoli objednat celoroční předplatné časopisu. Jedno číslo Vás vyjde na 25 korun.

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 214x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu