....

Chyba na stránce: Kouzelné pískování, aneb tvoření na zimu pro děti do 99 let - inzerce - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4859-kouzelne-piskovani-aneb-tvoreni-na-zimu-pro-deti-do-99-let-inzerce?tl=comments&autologin=1"

Kouzelné pískování, aneb tvoření na zimu pro děti do 99 let - inzerce

Kouzelné pískování, aneb tvoření na zimu pro děti do 99 let - inzerce

Objevte svět tvoření pro všechny věkové kategorie a nechte v sobě znova probudit radost z tvoření díky barevnému písku. Pískování se stalo velmi oblíbenou technikou posledních let pro děti i dospělé.
 
Vytvořit obrázek z barevného je snadné
Technika pískování přináší možnost těm nejmenších (od 2-3 let) vytvořit samostatně krásné obrázky a to díky její jednoduchosti. Na začátku si z tvořivé sady vyberete obrázek, který budete chtít tvořit, dále vysypete barevný písek do mističek a již stačí začít. Z šablony, která je samolepicí a má na sobě vyřezán obrázek, stačí odlepit první dílek a na odlepené místo se vysype barva písku, kterou jste si vybrali. Písek se přilepí na odlepený dílek a přebytečný písek vrátí do mystičky. A tak dále a dál, až je hotový celý obrázek a díte spokojeno. Tvoření jednoho obrázku u dětí je kolem 15-60 min dle složitosti.
 
Pískování nepřináší jenom zábavu
Pro děti je pískování velká zábava a radost, ale díky této technice a práci s špendlíkem, kterým odlupujete dílky, si díte rozvijí velmi rychle jemnou motoriku a soustředění.  Z mnoha škol a školek máme pozitivní odezvy u hyperaktivních děti a i s ADHD, které dokážou tvořit i hodinu. Dále se rozvíjí barevné cítění (nejsou použity barevné předlohy a tak si barvy volí každý sám), při práci v kolektivu je to spolupráce, kde si děti půjčující pomůcky, barvy a radí se mezi sebou jak pokračovat v tvoření.
Zábava a relax pro velké
Stačí jenom zvolit složitější obrázky a větší formát a je zde tvorba na dlouhé hodiny. Největší obrazy 50x70 cm při již umělecké tvorbě zaberou kolem 30 hodin, tyto obrazy nám poté putují po výstavách.
Mnohé ženy v pískování našly nový způsob relaxace a odreagování od každodenního rychlého života.
 
Jak se zrodilo pískování
Obrazce z písku jsou staré jako lidstvo samo, stejně jako my jako děti jsme si malovali do písku, tak i naši předci tvořili obrazce v písku. Více o historii pískování jsem pro vás připravili zde: https://www.radostvpisku.cz/o-piskovani. V dnešní době jsou známe obrazce z barevného písku - mandaly tvořené mnichy několik dnů, kteří krásné obrazy pote smetou na hromadu a zničí, aby tím připomněli pomíjivost života.
 
Pro čtenáře jsme připravili vánoční slevu 10 % na všechny výrobky v našem obchůdku www.radostvpisku.cz, slevový kód: skaut

--
Tento článek je placenou inzercí.
Michaela Čakrtová - Střízla, Tiskové a distribuční centrum

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 95x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu