....

Chyba na stránce: Vychází kniha Podivuhodné chvíle se Sluneční písní od br. Nevrlého - inzerce - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4872-vychazi-kniha-podivuhodne-chvile-se-slunecni-pisni-od-br-nevrleho-inzerce?autologin=1"

Vychází kniha Podivuhodné chvíle se Sluneční písní od br. Nevrlého - inzerce

Vychází kniha Podivuhodné chvíle se Sluneční písní od br. Nevrlého - inzerce

Úspěšná publikace skautského autora Miloslava Nevrlého, která právě vychází, je skvělý tip na vhodný vánoční dárek. Kniha „Podivuhodné chvíle se Sluneční písní“ původně psána na pokračování v časopise pro skauty, je autorovým vyznáním z celoživotní inspirace modlitbou sv. Františka. Text oslovuje a zasahuje nejen mladé ale i ty, kteří jsou – bez ohledu na věk – mladí svojí vnímavostí a radostí z toho, co je nám Stvořitelem svěřeno.

Pro velký zájem vychází již ve druhém, doplněném vydání. Kniha je k dispozici ve všech dobrých knihkupectvích, objednat jí lze též přímo u vydavatele na tel. 776 112 200 nebo e-mailem: uantonina@centrum.cz.

Informace o autorovi:

RNDr. Miloslav NEVRLÝ se narodil v Praze, vystudoval přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Ještě před promocí získal místo zoologa v Severočeském muzeu v Liberci. Tam pracoval až do odchodu do důchodu v roce 2000, po většinu doby jako vedoucí přírodovědeckého oddělení.

Svůj zájem věnoval zejména Jizerským horám. Profesně se zabýval nejen např. studiem tamní zvířeny netopýrů, ale i obecnou historií tohoto pohoří, o kterém napsal řadu větších i menších prací. Z nich nejznámější je Kniha o Jizerských horách, za kterou obdržel v roce 1976 výroční nakladatelskou cenu. Zatím poslední čtvrté vydání této knihy je z roku 2007 a tato kniha je považována za bibli tzv. „pomníčkářů“ – lidí, kteří bloudí po Jizerských horách a hledají velké množství pomníčků (cca 450) ukrytých v kopcích. Jako terénní pracovník se stal autorem i mnoha turistických publikací a map. Jako hlavní autor se rozhodující měrou podílel na koncepci a tvorbě Turistického průvodce Jizerskými horami. Jeho bibliografie obsahuje mj. i stovky novinových článků.

Je od roku 1961 ženatý, má tři děti a jedenáct vnuků.

Skautem se stal po válce v roce 1946, po roce 1968 pomáhal vést v Liberci Miloši Zapletalovi 2. skautský oddíl. V letech 1970–1989 jako činovník Turistického oddílu mládeže TJ Dynamo (TOM Dvojka) se věnoval mládeži staršího skautského věku a vedl oddíl starších známý jako "SPERHO" což je zkratka ze slov "Společnost pro exploataci rumunských horských oblastí". Oddíl Sperho vyrážel pod jeho vedením na každoroční legendární puťáky do Rumunska. Je znám pod přezdívkou Náčelník.

Vydané knihy:

 • Karpatské hry
 • Kniha o Jizerských horách (1. vydání 1976, 2. 1981, 3. 1996, 4. 2007, dotisk 4. vydání 2011)
 • Chvály Zadní země (o krajině Českého Švýcarska)
 • Nejkrásnější sbírka (o chráněných územích a národních parcích Čech a Slovenska)
 • Zašlá chuť morušek (o krajině Krkonoš)
 • Větrné toulání (povídky a kratší texty z knih a časopisů)
 • Kryštofovo údolí – putování časem a krajinou
 • Libereckým krajem
 • Podivuhodné chvíle se Sluneční písní
 • Bílý pavouk (povídky z časopisů)
 • Tři iseriny (spoluautor)
 • Album starých pohlednic Lužických hor a Ještědu (spoluautor)
 • Kouzelný český ráj (spoluautor)
 • Jizerské hory (spoluautor)

--
Tento článek je placenou inzercí.
Michaela Čakrtová - Střízla, Tiskové a distribuční centrum

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 345x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu