....

Chyba na stránce: Už druhým rokem mohou nové oddíly žádat o dotaci! Letos do 15. února - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4910-uz-druhym-rokem-mohou-nove-oddily-zadat-o-dotaci-letos-do-15-unora?autologin=1"

Už druhým rokem mohou nové oddíly žádat o dotaci! Letos do 15. února

Už druhým rokem mohou nové oddíly žádat o dotaci! Letos do 15. února

V minulém roce jsme vyhlásili pilotní ročník dotace pro nové oddíly. Zájem byl velký a my jsme v prvních krůčcích mohli podpořit bezmála třicet nových oddílů. I letos nabízíme novým oddílům finanční pomoc.

Dotace pomáhá v rozjezdu nových oddílů, především k pořizování vybavení, které je pro činnost primární. Dotaci tak můžete využít na vybavení klubovny nebo věcí, bez kterých se neobejde schůzková činnost. Můžete tak pořídit metodické materiály, kancelářské potřeby, sportovní a turistické vybavení. Některým oddílům by mohl ulevit i příspěvek pro vedoucího na dojíždění nebo finance na zaplacení pronájmu klubovny. Nové oddíly mají možnost samy zvážit a do žádosti uvést, kde by jim finanční podpora při rozjezdu nejlépe pomohla.

Hlavní cílovou skupinou programu jsou nové oddíly pro mladší členy - především se zaměřením na světlušky, vlčata, skautky či skauty. Podpora není určena pro roverské kmeny, kluby Kmene dospělých ani kluby rodinného skautingu. Lze žádat o finanční podporu pro oddíly, které v tomto roce připravujete a letos vzniknou, na nové oddíly, jejichž činnost se aktuálně už rozjíždí, nebo na oddíly, které byly nedávno založeny.

O dotaci může žádat středisko, pod kterým nový oddíl vzniká, vyplněním online formuláře. Peníze jsou určeny na činnost nového oddílu, který vzniká nebo vznikl za poslední tři roky. Středisko se bude muset standardně (alespoň 30 %) podílet na spolufinancování nového oddílu.

V rámci podpory můžete žádat o finanční podporu až tři roky po sobě od vzniku nového oddílu, žádat se musí každý rok zvlášť. Výše podpory se může pohybovat v rozmezí 5.000 – 20.000 Kč na jeden rok. S ohledem na to, že nový oddíl se postupně rozvíjí, stává se silnějším a jeho činnost se postupně dostává do podoby zavedeného oddílu, tak finanční podpora je předpokládána nejvyšší v prvním roce a v dalších letech bude klesat.

Kdy a jakým způsobem můžete žádat o dotace?

Žádost se podává prostřednictvím vyplnění online formuláře. Termín pro podávání žádostí je od 13. 1. – 15. 2. 2020.

Podrobnější informace k dotačnímu programu naleznete v článku Finanční podpora pro nové oddíly.

V případě nejasností či dotazů neváhejte kontaktovat koordinátorku na e-mail: sarka.pavlaskova@skaut.cz.


Zakládání nových oddílů je jedno z témat strategie Junáka – českého skauta do roku 2022. Zajímá vás téma a chtěli byste se jakkoliv zapojit, nebo hledáte pomoc při zakládání oddílu? Neváhejte kontaktovat koordinátorku na e-mail: sarka.pavlaskova@skaut.cz.

Šárka Pavlásková
Koordinátorka projektu zakládání nových oddílů

V minulém roce jsme vyhlásili pilotní ročník dotace pro nové oddíly. Zájem byl velký a my jsme v prvních krůčcích mohli podpořit bezmála třicet nových oddílů. I letos nabízíme novým oddílům finanční pomoc.
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 632x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu