....

Chyba na stránce: Pojeď s českým kontingentem do Irska na Moot 2021! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4942-pojed-s-ceskym-kontingentem-do-irska-na-moot-2021?tl=comments&autologin=1"

Pojeď s českým kontingentem do Irska na Moot 2021!

Pojeď s českým kontingentem do Irska na Moot 2021!

Příští léto čeká skautský svět další ročník největšího mezinárodního setkání roverů a rangers, Moot. Vedení kontingentu Junáka - českého skauta právě pilně pracuje na přípravách registrace, která odstartuje v únoru. O přesném datu a čase tě včas informujeme!

World Scout Moot je celosvětová akce pro rovery a rangers zaštítěná WOSM. Koná se každé 4 roky vždy v jiném státě. Předchozí ročníky proběhly např. na Islandu, v Keni, na Taiwanu nebo v Mexiku. Posledního islandského Mootu se zúčastnilo 5000 roverů a rangers z celého světa, česká výprava čítala bezmála 50 členek a členů.

Moot 2021 nás čeká v termínu 19. - 29. 7. 2021 v Irsku - zemi zelených kopců, ovcí a keltské mytologie. Je určen pro účastníky ve věku 18-25 let a členy servis týmu (IST), kterým je 26 let a více v době konání akce. Díky těmto věkovým podmínkám se proto jedná o 1 z posledních možností jet jako účastník na celosvětovou akci. Kapacita míst v českém kontingentu na Moot je omezená, proto doporučujeme sledovat online kanály Junáka - českého skauta, kde včas ohlásíme start únorové registrace!

Irský Moot se bude skládat ze 2. programových částí:

  • 1. část tzv. "Trails" prožijí účastníci na různých místech po celém Irsku. Zaměří se na seznámení s hostitelskou zemí a na službu místním komunitám. Během obou částí budou fungovat v tzv. "patrolách", skupinách o 10 členech z různých koutů světa.
  • 2. část proběhne v Base Campu u Malahide poblíž Dublinu, kam se sjedou všechny patroly, podobně jako na Jamboree. Program bude opravdu bohatý a bude mimo jiné cílit na motivaci roverů a rangers k další činnosti pro skauting a na navázání nových přátelství. Součástí bude i International Day, kde každá výprava představí zvyklosti, kulturu a historii své země.

Zážitky z posledního Mootu 2017 na Islandu a přípravy Mootu 2021 můžeš sledovat na facebookové stránce World Scout Moot - Czech Contingent a na webu www.moot2021.cz. Můžeš tam směřovat i své dotazy!

Těšíme se na tvou přihlášku!

Markéta Byrtusová - Koordinátorka mezinárodní spolupráce

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 433x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu