....

Chyba na stránce: Také díky skautům a skautkám mají naději na lepší vzdělání - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/506-postavme-skolu-v-africe?autologin=1"

Také díky skautům a skautkám mají naději na lepší vzdělání

Také díky skautům a skautkám mají naději na lepší vzdělání

Etiopské děti z vesnice Woininata mají nyní šanci vzdělávat se v náležitých a důstojných podmínkách. Původní nevyhovující školu nahradila škola nová, která krom adekvátního prostředí pro výuku nabízí také lepší zázemí. Jeho součástí jsou například nové záchody nebo zařízení na zachytávání dešťové vody.

foto/obrázek poskytl(a):

„Kolegové se tísnili s žáky v plných třídách. Nebylo tam skoro k hnutí,“ říká Bekela Alabo, ředitel školy.

Představte si, že přijdete do školy a kvůli přeplněnosti ostatními žáky nemáte volné místo, kam byste si sedli. Tak musíte vzít zavděk alespoň hliněnou podlahou nebo kamenem, který poslouží jako improvizované sedátko. K tomu přičtěte depresivní vzhled tmavé špinavé učebny s děravou střechou, kterou na vás fučí vítr nebo prší. Schválně, myslíte si, že byste se v takovém prostředí dokázali soustředit na učivo? A to si vemte, že někteří žáci, kteří přicházeli do staré školy, postavené za pomoci primitivních materiálů, se do ní ani nevešli.

Nová škola pojme až 400 žáků

Na sklonku roku 2013 ale došlo k obratu o 180 stupňů, jelikož byla Člověkem v tísni s úspěchem dostavěna nová woininatská škola. Vznikly v ní čtyři kompletně vybavené učebny, které už záhy otestují příliv 196 nových studentů. Očekává se však také příchod nových učitelů. Ti stávající byli navíc proškoleni v moderních vyučovacích metodách. Pomineme-li vylepšení, která se bezprostředně týkají vzdělání, škola také nabízí zařízení na zachytávání dešťové vody a nové záchody.

NAJDĚTE 10 ROZDÍLŮ – PŮVODNÍ A NOVÁ ŠKOLA

Když skauti a skautky přiloží ruku k dílu

Sbírkového projektu Postavme školu v Africe se zúčastnilo více jak 40 skautských oddílů, které vybraly bezmála 400.000 Kč. Vy, co jste se zapojili, můžete s klidným svědomím vidět, že vaše námaha měla smysl a že se převtělila ve skutečnou pomoc. Vy ostatní můžete hledat inspiraci do případných dalších ročníků.

Video s poděkováním

Podívejte se na video s poděkováním těm, kteří se na projektu podíleli, tedy i skautům a skautkám.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 695x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu