....

Chyba na stránce: Nová Křižovatka bude jen pro členy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/955-nova-krizovatka-bude-jen-pro-cleny?autologin=1"

Nová Křižovatka bude jen pro členy

Nová Křižovatka bude jen pro členy

Na podzim spustíme novou Skautskou křižovatku, která bude přístupná už jen pro členy Junáka. Jak se na to připravit a co to skutečně znamená?

Po dlouhých přípravách na podzim spustíme novou podobu Skautské křižovatky (krizovatka.skau­t.cz). Stane se výhradně interním webem pouze pro členy (pro veřejnost je web www.skaut.cz). Pro přístup k článkům a obsahu celé nové Křižovatky bude nutné se nejprve přihlásit svým účtem ve skautISu. Účet musí být tzv. "propojen" – osoba musí mít ve skautISu uvedeno platné členství. Při každém přihlášení na Křižovatku se tedy platné členství bude kontrolovat. Pokud účet propojen nebude, zobrazí se informace, jak toho lze snadno dosáhnout.

Co uzavření nové Křižovatky znamená?

  • veškerý obsah (články, informace o akcích apod.) bude dostupný jen členům; náš obsah bude chráněn, budeme moci otevřeně diskutovat, sdílet podněty, akce apod., aniž by vše bylo přístupné veřejně každému
  • pro přístup na web bude nutné se přihlásit skautIS účtem člena
  • bude dostupné tzv. trvalé přihlášení, díky kterému se nemusíte pokaždé přihlašovat, ale váš prohlížeč si vás pamatuje
  • články i nadále bude bez problémů možné sdílet na Facebook a další sociální sítě (kdo si pak chce článek přečíst, musí být členem a na web se přihlásit)
  • i nadále bude dostupný RSS kanál se seznamem článků (bude obsahovat jen názvy a základní informace, pro čtení bude nutné přihlášení)
  • díky přihlášení na webu budete moci odebírat cílený obsah, který zajímá konkrétně vás, týká se vaší funkce, zájmů apod.

Propojte si svůj účet

Přestože více jak 8 tisíc členů Junáka má svůj účet ve skautISu aktivní a propojený, může existovat mnoho nových vedoucích či členů, kteří zatím takový účet nemají. V tom případě si svůj účet do skautISu nechte propojit, aby bylo rozpoznatelné, že jste členem Junáka. Propojení účtu může udělat vedoucí oddílu nebo kterýkoli uživatel skautISu s rolí “Vedoucí/admi­nistrátor” příslušného oddílu či střediska.
(Nápověda krok za krokem: a) jak založit účet ve skautISu, b) jak může vedoucí propojit účet)

Zajímá vás něco dalšího? Ptejte se!

Jsme si vědomi, že jde o velkou změnu, ale věříme, že změnu užitečnou. Pokud máte k tématu nějaké otázky, určitě se ptejte. Na základě podnětů počítáme v průběhu léta se zveřejněním dalšího článku s otázkami a odpověďmi.

Ondřej Peřina (Jerry)
zpravodaj VRJ pro IS/ICT a organizaci
e-mail: ondrej.perina­@junak.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 666x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu