Toto je pouze náhled.
Zveřejněno 26. 2. 2023
Jan Novák
KÚJ – konzultant pro právní a organizační agendy
rejstrik@skaut.cz
Jan Chmelař
KÚJ – asistent organizačního zpravodaje
jan.chmelar@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Osobní údaje a GDPR

Základní agenda, ve které získáváme osobní údaje, souvisí s přihláškami členek a členů do organizace. Pomocí přihlášky získáváme osobní údaje, které následně zpracováváme v rámci skautISu - našeho základního informačního systému a primárního místa pro práci s osobními údaji.

Přihlášky členek a členů

Jak s nimi pracovat, že si můžete vybrat elektronickou přihlášku nebo papírovou a kdo a kdy by s nimi měl pracovat, najdete v rámci tématu "Přihlášky a evidenční listy".

Seznamte se s poučením k osobním údajům

Na každé přihlášce naleznete kompletní text závazného poučení k ochraně osobních údajů - jakým způsobem s osobními údaji nakládáme, k čemu se využívají, jak je zabezpečujeme i k jakým účelům je smíme používat.

Další informace nad rámec základních informací a poučení ohledně osobních údajů již přímo uvedených na přihláškách, například podrobnější vysvětlení a příklady možného využití na základě doplňkových souhlasů z přihlášky, najdete v článku s podrobnostmi k poučení.

Zpracovávání osobních údajů

Primárním místem pro práci s osobními údaji je informační systém skautIS , do kterého mají přístup členové na základě své funkce v organizaci a odpovídajícího oprávnění.