Toto je pouze náhled.
Zveřejněno 18. 5. 2022
David Palan
KÚJ – koordinátor pojištění a projektů
david.palan@skaut.cz
Zodpovědná osoba: David Palan

Cestovní pojištění pro držitele členské karty Junáka s logem EYCA (mládež do 30 let).

Cestovní pojištění je druh neživotního pojištění, jehož účelem je úhrada léčebných výloh v případě náhlého onemocnění nebo úrazu.

Pro skauty ve věku do 30 let máme exkluzivní bonus v podobě zvýhodněného ročního cestovního pojištění u Union pojišťovny.

Parametry pojištění

Držitele Členské karty Junáka s logem EYCA (mládež do 30 let).

Základní cestovní pojištění (BASIC) standardně zahrnuje:

• léčebné výlohy v zahraničí,
  • non-stop dostupnou asistenční službu v češtině,
  • pojištění technické pomoci při záchranné akci v horách,
  • ve variantě STANDARD a PREMIUM (liší se cenou) ještě navíc i pojištění zavazadel, odpovědnost za škodu a úrazové pojištění.

V pojistné smlouvě si můžeš ještě navolit typ pojištění podle rizikové aktivity, kterou máš v zahraničí naplánovánu:

• Varianta TURISTA pro cesty do zahraničí spojené s turistikou, relaxem a nakupováním.
  • Varianta SPORT pro cesty do zahraničí spojené se sportovními aktivitami.

Sjednané pojištění je celoroční a můžeš si vybrat i maximální délku jednoho nepřetržitého pobytu v zahraničí (přičemž počet vycestování v průběhu platnosti pojištění není omezen):

• 45 dnů
  • 180 dnů

Cestovní pojištění se nevztahuje na tyto případy (zkráceno):

• kdy škodná událost mohla být předvídána, očekávaná nebo již byla známa v době sjednání pojištění,
  • kdy ke škodné události došlo v souvislosti s porušením bezpečnostních nařízení v dané zemi,
  • kdy pojištěný nedodržel bezpečnostní předpisy, neměl příslušnou sportovní výstroj (přilba při jízdě na kole, lyžích a snowboardu, přilba a plovací vesta při vodních sportech apod.),
  • pojišťovna nehradí náklady na telefonní hovory při zpětném volání do zahraničí.

Nejlevnější pojištění je za 190 Kč, což je méně než 2 koruny denně!

Cena je závislá na typu pojištění (Basic, Standard, Premium), vykonávané aktivitě (Turista nebo Sport) a délce jednoho pobytu (45 nebo 180 dnů).

Kompletní přehled cen pojištění

O poskytnutí pojistného plnění a jeho výši rozhoduje pojišťovna na základě předložených dokladů a v souladu s pojistnými podmínkami a sjednanou pojistnou smlouvou.

Pojistné události můžeš nahlásit:

• telefonicky na klientské centrum pojišťovny Union každý pracovní den od 7:30 do 18:00 hod. na číslech: 844 11 12 11 (volání z ČR za místní tarif) +421 2 2081 1811 (volání ze zahraničí).