Toto je pouze náhled.
Zveřejněno 26. 4. 2022

Metodika k vyznamenáním

Vyznamenání jsou jedním z mnoha způsobů, jak poděkovat spolupracovníkům na středisku, vedoucím oddílů nebo třeba starostce obce, která skautům vychází dlouhodobě vstříc. Určitě to není způsob jediný - před tím, než se vrhnete do vyplňování návrhu na vyznamenání, je dobré popřemýšlet, zda je právě vyznamenání “to pravé ořechové”.

Právě vy – navrhovatelé – znáte člověka, kterého chcete ocenit nejlépe - někoho možná mnohem více potěší třeba doma upečený jahodový dort, skautský hrnek nebo jiná drobnost z JUNu, poukaz do knihkupectví či lístky do divadla, nebo třeba společné grilování či výlet s překvapením.

Ať se jedná o “medaili”, dort nebo třeba knížku, důležitou součástí ocenění je i samotný akt či rituál předání - tedy vybrat správnou příležitost nebo třeba zajistit přítomnost těch správných lidí. Zkuste na to myslet, pro někoho může být právě toto důležitější, než medaile sama o sobě.

Máte jasno, že právě vyznamenání je ta správná odměna? Tak jdeme na to.