Toto je pouze náhled.
Alex Bernardová (Šuměnka)
KÚJ – agenda klimatické změny
alex.bernardova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Rozcestník ke klimatické změně

Klimatická změna je neoddiskutovatelným faktem. Možností, jak můžeme skautskou činností přímo ovlivnit snižování jejích dopadů, není mnoho, to ale neznamená, že se o to nemáme snažit. Člověkem způsobená klimatická změna je a bude dramatickým zásahem do života na Zemi. Velkou výzvou skautské výchovy se tak stává zejména to, jak připravit generace kluků a holek na život, který klimatická změna přinese. A jak zvyšovat jejich odpovědnost za svá současná a budoucí rozhodnutí a způsob života, který nebude dále přispívat k devastaci planety. Zejména k podpoře naplňování této výzvy slouží tento rozcestník. Relevantní informace tu najdou ale také všichni ti, kteří v kontextu klimatické změny přemýšlí o dopadech skautské činnosti.

Máte-li k tématu jakékoliv podněty či otázky, využijte e-mail klimatickazmena@skaut.cz