Toto je pouze náhled.
Petra Bašová (Fidla)
KÚJ – koordinátorka personalistických projektů
petra.basova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Jana Jirasová (Prcek)

Rodinný skauting

Posláním rodinného skautingu je sdružovat dospělé skauty a skautky, včetně jejich rodinných příslušníků, a podporovat je v jejich životním období, kdy zakládají rodiny a pečují o své děti, tak, aby udrželi vazbu ke skautskému hnutí a k jeho principům.

Základní informace

Vedoucí klubu je jako u ostatních oddílů členem střediskové rady. Pro vedení klubu rodinného skautingu je potřeba mít složenou čekatelskou zkoušku. Klub rodinného skautingu musí mít registrované alespoň 4 dospělé osoby. Vedoucí klubů jsou pojištění v rámci pojištění odpovědnosti. Na účastníky akcí pořádaných střediskem (klubem) se vztahuje úrazové pojištění.

Registrace

Registrovat se mohou rodiče spolu se svými dětmi od 0 let věku. Na zvážení střediskové rady zůstává úprava členského příspěvku a zavedení příslušné registrační kategorie.

SkautIS umožňuje evidovat osoby jako “nečleny” Junáka – českého skauta.  Jedná se o možnost přidání osob, které se nechtějí registrovat, ale chtějí se podílet na oddílových aktivitách a s myšlenkou skautingu sympatizují.

Pravidla pořádání akcí klubem rodinného skautingu

Před pořádáním akce je nezbytné stanovit vedoucího akce, který bude dohlížet na dodržování předpisů, bezpečnosti apod., tedy stejně jako u oddílových akcí běžných oddílů. V případě účasti nečlenů Junáka – českého skauta doporučujeme vyplnění přihlášky.

Další možnosti realizace dospělých ve skautingu

Růrným formám zapojení dospělých do skautingu, včetně rodinného skautingu, se věnuje metodický materiál Dospělí ve skautingu - přehled nejen pro střediskové personalisty nebo seznam příležitostí, které skauting nabízí.

Kam dál?