Toto je pouze náhled.
Lucie Borešová (Korunka)
KÚJ – koordinátorka
lucie.boresova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Lucie Borešová (Korunka)

Metodika vnitřní kontroly

Metodický materiál je novým nástrojem podpory pro RK.  Rozděluje kontrolu OJ na jednotlivé oblasti/​témata - od úvodních informací o OJ, přes kontrolu pokladny až po návod, jak na kontrolu účetních výkazů OJ.

Materiál může RK použít po jednotlivých částech, nejlépe však bude fungovat jako celek.

Pro každou oblast je v metodice uvedeno:

• hospodářské shrnutí
  • související skautské předpisy
  • kontrolní postup
  • návodné otázky pro kontrolu
  • a checklist na zaznamenání kontroly a doporučení RK

Metodika je k dispozici ve dvou verzích online excel nebo textové pdf.

Metodika byla vytvořena převážně pro základní OJ a pokrývá standardní činnosti většiny OJ. Není však vyčerpávajícím výčtem všech oblastí, každá jednotka může mít svá specifika. Současná verze metodiky neporkývá témata/​oblasti, které se vyskytují v OJ zřídka. Jsou jimi například zaměstnávání osob nebo dlouhodobý finanční majetek.

Jak s dokumenty pracovat technicky?

• dokument najdete zde
  • soubor na odkaze slouží všem, proto je otevřen jen pro čtení (nejde nic psát, nejde rozbalovat skryté řádky s komentáři), není to chyba!
  • ze souboru si udělejte kopii na Google disk

• kopii souboru vytvoříte kliknutím na Soubor (levý horní roh) a zvolíte "vytvořit kopii"
    • kopie se vám uloží na vámi vybrané místo na Google disku
  • pokud nepracujete v systému Google disků a metodiku (excelovou část) si stáhnete do svého počítače, počítejte s tím, že formátování může být odlišné (v závislosti na vašem programovém vybavení)