Toto je pouze náhled.
Markéta Musilová (Blecha)
KÚJ – koordinátorka programových projektů
marketa.musilova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Barbora Tichavová (Rozárka)

Časopis Roverský kmen

Odráží rozmanitost roverské výchovné kategorie. Přináší skautská i lifestylová témata. Snaží se být hlasem dospívající skautské generace i místem vzájemné inspirace a podpory.

Všem roverům a rangers chodí poštou domů (pokud se nerozhodnou jinak). Vychází v říjnu, prosinci, únoru, dubnu a červnu. Všechny články lze najít na webu Roverského kmene . Při hledání článků na určité téma (např. první pomoc, skautská historie, vaření) je nejlepší využít stránku casopisy.skaut.cz, kde lze pomocí tagů vyhledávat ve všech časopisech a časopisy si pak v PDFkách stáhnout.

Jaké jsou obecné cíle časopisu?

• Podpora všestranného rozvoje roverů a rangers
  • Podpora aktivní činnosti
  • Ukázka promítání skautských hodnot do každodenního života
  • Podpora používání výchovných nástrojů
  • Přínos konkrétních námětů na roverskou činnost
  • Podpora rozvoje obecných metodických dovedností rozšiřující kompetence čekatelské zkoušky

Roverský kmen může být pro vedoucí zajímavou sondou do života roverů – víte-li, co vaši roveři a rangers časopis čtou, můžete je překvapit přípravou výzvy na míru nebo diskuzí o tématech, která časopis otevřel. Stejně tak lze využít čekatelskou metodiku k vzdělávacím okénkům na střediskových či oddílových radách.

Více o časopisech v časopise Skauting z října 2016 .

Právě upgradujeme roverský program!

Více o něm najdeš na následující stránce: