Toto je pouze náhled.
KÚJ – koordinátorka programových projektů
marketa.musilova@skaut.cz

Začínám v roli zpravodaje RS

Abys věděl*a, že na to nejsi sám*sama, společně s ostatními zpravodaji jsme připravili níže uvedené podklady a materiály, které Ti pomohou nastartovat Tvou zpravodajskou dráhu.

Mezi námi zpravodaji

• Činovnickou funkci roverského zpravodaje najdeš také v příloze Organizačního řádu, jako jednu z doporučených pozic v radách organizačních jednotek. Tím je roverský zpravodaj ukotven a podporován v Junáku - českém skautu.
  • Příručka Průvodce roverského zpravodaje Ti pomůže zorientovat se v činnosti roverského zpravodaje a poskytne Ti inspiraci a informace o tom, co od této pozice očekávat.
  • Kontaktník na roverské zpravodaje slouží jako adresář, kde nalezneš kontakty na ostatní RSZ. Do kontaktníku je více než dobré dopsat si vlastní aktuální údaje. Přístup mají členové Roverského odboru a ostatní roverští zpravodajové.
  • Jsi roverským zpravodajem a chceš přidat do kontaktníku? Napiš na Kajina14@skaut.cz

Díky tvé nové funkci máš nárok na nášivku určenou pro RS zpravodaje . Ozvi se Kájině na email Kajina14@skaut.cz

Zapoj je všechny

Stránky Roverské rozcestníku Roveret.cz jsou celostátním, oficiálním, elektronickým kanálem pro rovery a rangers. Najdeš na něm nejen podklady zmíněné tady, ale i další materiály, které ti mohou pomoci při tvé činnosti. Najdeš tam informace o roverských kurzech, odkazy na roverské informační kanály, zajímavé články z časopisu Roverský kmen, Kalendář roverských akcí nebo databázi roverských projektů a výzev .

V metodice na jednom místě najdeš komplexní pohled na rovering. Uvnitř na tebe čeká 5 kapitol, které odkryjí detaily služby, roverské smyboliky, osobního růstu, vedení kmene nebo psychické bezpečnosti. Metodika je ke koupi i v tištěné podobě na skautském e-shopu .

Rovering v 15 bodech je krátký výtah klíčových věcí z roverské metodiky, který dá základní a rychlý přehled o tematice všem důležitým hráčům na roverském poli.

První (k)roky roverského kmene je brožurka na podporu zakládání roverských kmenů. Obsahuje zkušenosti desítky lidí, kteří ve svém středisku zakládali roverský kmen a mohou být inspirací pro další, kteří se pokouší o to stejné. Své si v ní taky najdou roveři a rangers, kteří už svůj fungující kmen mají, protože příručka obsahuje mnoho nápadů a inspirace do konkrétní roverské činnosti.

Programy na klíč - Roverský odbor nabízí programy o roveringu na míru jak pro oddíly a střediska, tak i pro lidi aktivně věnující se roveringu. Programy se soustředí představení roverského programu nebo na to, jak na vedení roverů a rangers. Úprava na míru dle vaší potřeby možná.

Pokud tě bude cokoliv dalšího zajímat, neváhej kontaktovat Roverský odbor na RO@skaut.cz .

Pokud se tvůj dotaz týká přímo činnosti Roverského zpravodaje, tak kontaktuj Kájinu na mailu Kajina14@skaut.cz , která má v Roverském odboru zpravodaje na starost.

Právě upgradujeme roverský program!

Více o něm najdeš na následující stránce: