Zveřejněno 29. 4. 2024
Ondřej Turek (Opičák)
TDC – produkční
ondrej.turek@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Tomáš Slavík (Fred)

Skautská telefonní síť (STS)

Skautská telefonní síť je skautská služba nabízející benefit svým členům v podobě mimořádně výhodných tarifů na volání a data. Službu si mohou objednat skauti a skautky starší 15 let a mohou ji zprostředkovat až 6 dalším lidem.

Od roku 2023 je STS doručována operátorem Vodafone. Vyjednané podmínky byly v porovnání s ostatními dodavateli nejvýhodnější. Díky rozsahu spolupráce Vodafone navíc finančně přispívá na chod celé naší organizace.

Můžeš si vybrat z široké nabídky tarifů:

• základní tarif v ceně od 88 Kč za měsíc pro neomezené volání mezi skauty a všemi v síti Vodafone,
  • datové balíčky podle potřeb každého,
  • neomezená volání a data pro náročné uživatele.

Ceník STS je dostupný pouze členkám a členům Junáka – českého skauta. Najdeš ho ve skautISu v části Služby > STS > Zobrazit ceník .

Chci vidět ceník ve skautISu

Jaké výhody Skautská telefonní síť přináší

Dohlížíme na to, aby nabídka byla výhodná a smlouva bez háčků. Pokud budeš mít otázky nebo něco nebude správně, můžeš se nám ozvat na 734 796 339 nebo e-mail telefony@skaut.cz .

Nabídka platí pro celou rodinu. Skautská telefonní síť je určena všem členům organizace Junák – český skaut starším 15 let. Každý člen může objednat až 7 čísel pro sebe a další členy rodiny.

Vše si spravuješ a nastavuješ sám/​sama. Jednoduše na webu nebo v mobilní aplikaci. Najdeš tam pravidelné vyúčtování, které buď hned snadno zaplatíš, nebo si aktivuješ platbu inkasem. Junák – český skaut je jen zprostředkovatel. Smlouva je vedena přímo na tebe.

Přechod k STS je snadný a rychlý. Můžeš přenést své současné telefonní číslo, nebo získat nové. Všechno jde zařídit přes internet a během pár dnů jsi v STS. Za přechod k STS neplatíš žádné poplatky.

K telefonnímu tarifu si můžeš pořídit také další služby za výhodnou cenu. Můžeš tam mít např. i TV, pevný internet a další. Vše ti přijde na jednom vyúčtování. Ceník dalších služeb ve skautISu

Jaké jsou zkušenosti skautů se Skautskou telefonní sítí

V současné době STS používá z téměř 14 000 připojených čísel více než 5 000 skautů a skautek napříč celou Českou republikou.

Jako operátora pro STS jsme vybrali Vodafone. Dostali jsme od něj nejlepší nabídku služeb obsahující také významnou finanční podporu celé organizace. Rozumíme tomu, že zvolený operátor nemusí vyhovovat každému. V některých přírodních lokalitách může být pokrytí signálem omezené, což je vlastní všem operátorům. Přibližný přehled o pokrytí můžete získat z map Českého telekomunikačního úřadu .

Pravidelně se ptáme na zkušenosti a zjišťujeme spokojenost s STS. Tohle jsou zkušenosti, které nás těší:

Na Skautské telefonní síti si cením především možnost přidání dalších čísel pro rodinu i volání a SMSky zadarmo v rámci celé sitě Vodafone. Neřeším, zda a jak dlouho si můžu volat se ženou a kolik mi zbývá volných minut. Šetří mi to spoustu mentální kapacity.
V STS jsem již plno let, protože nabízí dobrou cenu tarifů pro mě i moji rodinu. Také velmi oceňuji, že si s ostatními čísly v celém Vodafone volám zcela zdarma.
STS ušetřila mně a mým známým za dobu své existence pravděpodobně desítky tisíc korun, díky za ni.
Jsem uživatel, který má v STS celou rodinu. 3 děti a 2 dospěli. Cenu jsem nikdy prioritně neřešil, spíše jsem chtěl podpořit STS.

Připojit se k Skautské telefonní síti zvládneš úplně sám/​sama, pokud ti je 15+ let. Nepotřebuješ žádné schvalování nebo potvrzování.

• Podívej se na nabídku balíčků ve skautISu a vyber si, který ti nejvíce vyhovuje.
  • Pokud si budeš chtít přenést své současné číslo od jiného operátora, než je Vodafone, zjistit si od svého současného operátora takzvaný Ověřovací kód účastníka (OKU). Připravili jsme ti návod, jak na to.
  • Přihlas se do skautISu a v agendě Služby > STS získáš kód pro objednání vybrané služby.
  • Vyplníš kontaktní formulář a do tří dnů (obvykle hned druhý den) tě telefonicky kontaktuje pracovník Vodafone, zkontroluje vložené údaje a dořeší s tebou vše potřebné k brzké aktivaci služeb.

Teď už můžeš jít na to

Pokud budeš mít otázky nebo něco nebude správně, můžeš se nám ozvat na 734 796 339 nebo e-mail telefony@skaut.cz.

Telefonní kontakt pro připojené uživatele je 800 777 791 (Vodafone), email: zamepece@vodafone.cz

Jdu se podívat na nabídku tarifů