Toto je pouze náhled.
Platné 7. 11. 2022 – Neomezeno, Účinné od 15. 11. 2022

Směrnice k evidenci údajů ve skautISu

Směrnice upravuje základní pravidla pro evidenci, správu a registraci členů a jednotek, včetně průběhu registrace a zápisu údajů organizačních jednotek do spolkového rejstříku.

V oblasti registrace osob a jednotek na tuto směrnici navazuje Směrnice k registraci (pro příslušný rok), která určuje termíny pro zpracování registrace, výši členských příspěvků a některé další aktuální informace.

Novinky a zpřesnění (od listopadu 2022)

Novelizace směrnice přináší především následující novinky a zpřesnění:

• do spolkového rejstříku se již nezapisuje revizní komise, ale pouze vedení organizační jednotky
  • přímo uvedeno, že vedoucí oddílu a jeho zástupce nemůže být jedna a ta stejná osoba (vždy musí jít o různé osoby)
  • upřesněna možnost hostujícího členství pro roverské kmeny a kluby KD (do minimálního počtu členů se běžně počítají řádní členové oddílu, ale pokud nejde o základní oddíl nutný pro minimální počet oddílů ve středisku, mohou být členové daných oddílů klidně i jen hostující)
  • zohledněno, že přihlášky členů se neřeší jen papírově, ale běžně v elektronické podobě přes skautIS
  • organizační jednotky mají do svých kontaktů uvádět i identifikátor datové schránky, pokud ji mají zřízenou

Obsah směrnice

1. Úvodní ustanovení
  2. Definice pojmů
  3. Pravidla ke zpracovávání dat a uživatelské účty
  4. Průběžná evidence