Toto je pouze náhled.
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz

Aby skautský oddíl byl opravdu skautský: Jak být dobrým výchovným zpravodajem/zpravodajkou?

Anotace programu:

Stal ses novým výchovným zpravodajem a nevíš, jak začít? Zvažuješ, že by ses této role na středisku, okrese nebo kraji mohl/​a zhostit? Nebo jsi vedoucím střediska a nevíš, s čím ti může výchovný zpravodaj pomoci a kdo by takovou roli mohl zastávat? V programu se věnujeme náplni činnosti, osobnostním předpokladům výchovného zpravodaje i nástrojům podpory výchovy. Toto setkání je vhodné zejména pro větší střediska, ale i ORJ či KRJ, které své výchovné zpravodaje nemají, nebo je mají krátce.

Forma provedení:

prezenčně/všichni online

Cílová skupina:

výchovní zpravodajové, vedoucí organizačních jednotek, personalisté středisek - všichni, kteří mají ve své jednotce oblast výchovy na starosti

Předpokládaná časová dotace programu:

cca 3 hodiny (dle domluvy a požadavků)

Počet účastníků programu:

7 - 25 osob

Kolik týdnů/měsíců dopředu je min. potřeba na rezervaci programu:

1 měsíc

Potřebné materiálně-technické zabezpečení k zajištění od organizátora:

flipchart + papíry, případně dataprojektor (není nutný)