Toto je pouze náhled.
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz

Metodika k „Příroda kolem nás“

Anotace programu:

Představení oblasti stezky Příroda kolem nás, jak s touto oblastí stezky pracovat, metodické přístupy, které jsou k tomu vhodné. Náměty na programy k bodům stezky. Zaměřeno na porozumění fungování ekologické výchovy. Proč to učíme a jakým způsobem to učíme. Projdeme si myšlenkový rámec, jakým způsobem zasahuje ekologie do skautského roku. Součástí je i praktický průvodce jakým způsobem pracovat s ekologickou tématikou nejen ve stezkách, ale také mimo ně. tzn. jakékoliv ekologické a environmentální témata. Představení konceptu, jak vznikala příručka, jaké je pozadí ekologických a environmentálních kompetencí, proč je oblast rozdělena do daných oblastí, atd. Vhodné pro zájemce o hlubší pochopení konceptů ekologické výchovy.

Forma provedení:

prezenčně/všichni online

Cílová skupina:

vedoucí oddílů, zástupci vedoucích oddílů, čekatelé, účastníci čekatelských a vůdcovských kurzů

Předpokládaná časová dotace programu:

1,5 - 2,5 hodiny (online 1 hodina)

Počet účastníků programu:

10 - 20 osob

Potřebné materiálně-technické zabezpečení k zajištění od organizátora:

dataprojektor, promítací plátno

Kolik týdnů/měsíců dopředu je min. potřeba na rezervaci programu:

2 měsíce