Toto je pouze náhled.
michal.peroutka@skaut.cz

Začlenění dospělého nováčka

Anotace programu:

Objevil se dospělý, který by chtěl být skautem a padli jste si do oka? Společně probereme, jak dospělého nováčka představit týmu, pomoci mu zorientovat se ve skautském prostředí a postupně ho zapojit do činnosti oddílu nebo střediska. Jak se s dospělým nováčkem domluvit na spolupráci, která bude smysluplná pro obě strany. Dozvíte se, jaká je role patrona a jak řešit bezpečnost (nejen) dětí. Dále si povíme, co příchod dospělého nováčka do oddílu přináší a co od toho můžeme očekávat. Dospělým nováčkem je v tomto programu myšlen člověk, který stojí o aktivní činovnickou práci a chce se stát skautem, či se ke skautingu vrátit.

Forma provedení:

prezenčně/všichni online

Cílová skupina:

vedoucí středisek, vedoucí oddílů, výchovní zpravodajové; osoby, které řeší střediskovou personalistiku

Předpokládaná časová dotace programu:

1,5 hodiny

Minimální počet účastníků programu:

5 osob

Potřebné materiálně-technické zabezpečení k zajištění od organizátora:

při prezenční formě flipchart, dataprojektor se může hodit, ale není nutný

Kolik týdnů/měsíců dopředu je min. potřeba na rezervaci programu:

2 měsíce