Toto je pouze náhled.
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Filip Hlavinka (Mukóki)

Zkouška vodáckého minima (ZVM)

Poskytuje kvalifikaci k samostatnému zabezpečení a vedení vodáckých akcí na vodách do stupně obtížnosti WW2 a ke spolupůsobení při vedení vodácké činnosti oddílu.

Vstupní podmínky ZVM

• Věk alespoň 15 let,
  • Souhlas vedoucího střediska a vyjádření vedoucího výchovné jednotky (oddílu), kde je uchazeč registrován,
  • Schopnost uplavat alespoň 200 metrů,
  • Absolvování čekatelské zkoušky (před dnem zakončení zkoušky ZVM),
  • Znalost a ovládání základů vodácké teorie a praxe v rozsahu vodáckých doplňků skautské stezky.

Zároveň je důležité posoudit svůj zdravotní stav s ohledem na vodní sporty.

Obsah ZVM

Přesný obsah KZ najdeš v příloze č. 3 Směrnice k obsahu vybraných činovnických kvalifikací  .

Kde mohu ZVM složit

Plní se na několikavíkendových (většinou 2-4) akcích, nejčastěji s názvem Kapka. Sledujte Databázi vzdělávacích akcí .

Kurz vodní turistiky (KVT)

Absolventi vodáckých kurzů se Zkouškou vodáckého minima nad 18 let nebo Kapitánskou zkouškou zároveň obdrží osvědčení o absolvování Kurzu vodní turistiky, který je akreditován MŠMT. KVT lze absolvovat i u jiných organizací.