Platné 11. 6. 2023 – Neomezeno, Účinné od 15. 6. 2023

Krojový řád

Krojový řád upravuje podobu skautského kroje a pravidla pro jeho používání.

Chcete-li si prohlédnout podobu skautského kroje (skautské šátky a košile s umístěním nášivek i odznaků) jednotlivých výchovných kategorií, podívejte se na článek Skautský kroj.

Novinky a aktualizace (červen 2023)

V příloze č. 2 došlo k následujícím opravám v umístění nášivek a vyřazení již nepoužívaných:

• stupně stezky světlušek, žabiček a vlčat byly přemístěny na správnou kapsu, také došlo k přesunu šedého bratříka a sedmikrásky (nyní již Krojový řád správně odpovídají metodikám, obrázkům kroje a běžné praxi v oddílech),
  • byly zrušeny nepoužívané nášivky hnedá panda, srdce na dlani a modrý šíp odříkání.