Zveřejněno 21. 12. 2023

Dostupný skauting v roce 2023 - přehled

Projekt Dostupný skauting byl vyhlášen pro léta 2023 a 2024 jako pilotní. Během prvního roku byly zveřejněny dvě výzvy na žádosti o podporu holek a kluků pro skautskou činnost (2 vlny - jarní a podzimní) a jedna výzva na žádosti o příspěvky na letní tábory. Ve všech případech byly oprávněnými příjemci podpory konkrétní holky a kluci z rodin ve finanční nouzi, jejichž výběr měly na starost organizační jednotky.

Dotace na Dostupný skauting - podpora skautské činnosti (1. výzva - únor 2023)

• Podpořili jsme 172 holek a kluků ze 30 středisek a přístavů
  • Celková částka podpory byla 636 000 Kč. Původně jsme na program alokovali 500 000 Kč, ale pro velký zájem jsme tuto částku navýšili, abychom podpořili všechny potřebné rodiny pro skautování jejich dětí.
  • Žadatelé žádali nejvíce o finance na skautské výpravy a vybavení (spacáky, karimatky, boty…), v několika případech byla podpořena účast na Národním skautském Jamboree.

Příspěvek na letní tábory

• Podpořili jsme 279 holek a kluků z celkem 46 středisek a přístavů
  • Celková darovaná částka na účast na táborech byla 529 000 Kč

Dotace na Dostupný skauting - podpora skautské činnosti (2. výzva - říjen 2023)

• Podpořili jsme 30 holek a kluků z 5 středisek a přístavů
  • Celková částka podpory byla 106 000 Kč

Protože ještě nemáme k dispozici závěrečné vyhodnocení od všech podpořených jednotek, finální čísla se mohou ještě trochu změnit.