Toto je pouze náhled.
Jana Harušťáková (Žíža)
KÚJ – koordinátorka integračních aktivit
jana.harustakova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Jana Harušťáková (Žíža)

Obecné informace k programu Dostupný skauting

Energetická krize, rostoucí inflace, doznívající dopady covidové doby. To všechno jsou příčiny, které u stále většího procenta českých rodin způsobují ekonomické potíže. Víme, že jedna z prvních věcí, na které je možné sáhnout při nutnosti úspor, jsou volnočasové aktivity. Chceme přispět k tomu, aby pro ně skauting byl nadále dostupný, proto jsme vytvořili program Dostupný skauting a nabízíme střediskům a rodinám finanční podporu holek a kluků na skautování.

1. Dotace "Dostupný skauting – podpora skautské činnosti"

Organizační jednotky mohou žádat o dotaci na každého člena/členku a pomoci jim tak zafinancovat některé náklady se skautingem spojené.

2. Příspěvek na účast na letním táboře – "Dostupný skauting – letní tábory"

Organizační jednotky mohou žádat o příspěvek na účast člena/členky na letním táboře.

Zajímá vás stručné shrnutí podpory v roce 2023? Přečtěte si zde .

Další možnost financování skautských aktivit:
Projekt Darujeme kroužky dětem (Česká rada dětí a mládeže)

Voucherový systém podpory volnočasových aktivit spravovaný Českou radou dětí a mládeže (ČRDM). Jedná se o další možný zdroj financování skautských aktivit.

Články vydané k tématu:

22. 12. 2023 - Dostupný skauting v roce 2024: Opět finančně podpoříme celoroční skautování a letní tábory

22. 11. 2023 - Češi darovali milion na pomoc skautům z rodin ve finanční nouzi

30. 8. 2023 – Dostupný skauting: Podzimní kolo příjmu žádostí o dotaci je otevřeno!

27. 4. 2023 – Dostupný skauting otevírá možnost požádat o finanční podporu na účast na skautských táborech

26. 1. 2023 – Není na co čekat: zažádejte o podporu v rámci Dostupného skautingu

18. 1. 2023 – Čtyři stovky dárců podpořily Dostupný skauting. Teď je to na nás!

21. 12. 2022 – Dostupný skauting: Informace o novém dotačním titulu na podporu skautování holek a kluků z rodin v tíživé ekonomické situaci

23. 11. 2022 – Dostupný skauting: Připravujeme program finanční podpory skautských holek a kluků z rodin v nepříznivé ekonomické situaci