Toto je pouze náhled.
Markéta Musilová (Blecha)
KÚJ – koordinátorka programových projektů
marketa.musilova@skaut.cz

Kde najít další inspiraci na práci se stezkami a odborkami

nalezneš ji:

Jedná se o metodické návody, ale i nápady na plnění jednotlivých úkolů a zajímavý program.

Z časopisu Skauting

Z časopisu Skaut

Z ostatních časopisů

Praktický kalendář na celý skautský rok si můžete vytisknout, pověsit do klubovny a nechat se inspirovat spoustou nápadů:

• návrhy na zajímavý program pro družinovky
  • každý týden nová aktivita spojená s významným dnem nebo ročním obdobím
  • propojení na všechny oblastí stezek a odborek
  • prostor na zapisování oddílových akcí
  • přehled svátků nejčastějších skautských přezdívek

Kalendář si stahni na rádcovském rozcestníku

Stránka Chystám program (https://chystamprogram.skaut.cz/ )  ti pomůže  připravit program na schůzky, výpravy i tábory, a to nejen ohledně stezky. Skvělé je, že u každé aktivity je hned vidět výchovný cíl, takže budeš vědět, k čemu aktivita směřuje.

Programy na webu jsou rozdělené do stejných oblastí a podoblastí jako aktivity ve stezce.

Během živého streamu jste měli možnost shlédnout

• představení nových stezku
  • Vysvětlení nejasnosti ohledně fungování a odpovědi na otázky od diváků
  • Zkušenosti těch, co stezku používají nejdéle - testovacích oddílů

Záznam je dostupný na Youtubovém kanálu SkautInfo .

Potkat se se skautkami a skauty z celého světa můžete, i když neopustí hranice naší země. Rádiové a on-line Jamboree JOTA/​JOTI navíc nabízí i možnost splnit si některé stezky a odborky.

Kontaktem s oddíly v zahraničí můžete splnit:

• Stezka>Cesta Vzduchu & Ohně>26. Umět se vyjádřit - Cizojazyčná akce. Zúčastním se akce, kde budu mluvit v cizím jazyce. Sepíšu 3 věci, které mi připadaly nejnáročnější, a jak jsem si s nimi poradil/​a (nervozita, neznalost slovíček apod.).
  • Rozšíření podoblasti Rozmanitost světa: JOTA/​JOTI. Zkontaktuji se v JOTA/​JOTI se 3 různými oddíly a u každého zjistím 1 věc, kterou máme společnou, a 1, kterou se můžeme u nás inspirovat. Může to být hra, oddílové barvy, téma celotáborové hry, odborky apod.
  • Odborka Mezinárodní skaut/​Mezinárodní skautka : C Zahraniční skauting. Seznámím cizí skauty a skautky s tím, jak vypadá skauting v našem oddíle, co děláme a co je pro český skauting typické. 5 JOTA-JOTI. Zúčastním se JOTA (Jamboree On The Air) – JOTI (Jamboree On The Internet).
  • Odborka také nabízí možnost přidat vlastní aktivitu. Můžete si doplnit např. Jak se pomáhá. Zjistím, jak pomáhá v aktuální situaci některá zahraniční organizace. Rodině, družině na dálku představím, jak u nich pomoc probíhá a v čem je stejná jako naše (regionální nebo celostátní skautskapomoc.cz)

Tip: JOTI ti může nastartovat i další úkol z odborky: Nech si poslat odborku z jiné země a splň úkol: E Cizí odborka. Najdu si libovolnou odborku zahraniční skautské organizace, která odpovídá mé věkové kategorii, a splním ji.