Toto je pouze náhled.
( Aktuální )
Zveřejněno 7. 1. 2025

Skautský e-mail

Všechny skautky a skauti (od 6 let věku) si mohou ve skautISu snadno založit vlastní e-mailovou schránku na skautské adrese. Stejně tak skautské e-mailové schránky mohou být zakládány jednotkami a akcemi pro jejich komunikaci. Jak konkrétně na to?

Skautský e-mail a další služby pro členky a členy

Svým účtem se přihlas do skautISu . Pokud jej ještě nemáš, tak si nový účet založ a požádej svého vedoucího o propojení s tvými údaji v registraci. Služby jsou dostupné jen členkám a členům, a tak musíš mít účet spojený s tvou reálnou osobou a členstvím v organizaci.

Ve skautISu klikni v menu na “Moje > Můj e-mail a Google ”. Tím se dostaneš na stránku založení a správy tvé e-mailové schránky / skautského Google účtu pro svou osobu.

Nyní už si jen vyber vlastní podobu e-mailové adresy (uživatelské jméno) a zadej heslo, které budeš do e-mailu používat. Pro každého jsou dostupné adresy ve tvaru cokoliv@skaut.cz, cokoliv@skautka.cz, případně adresy s doménami jednotek a akcí, pokud to tvá jednotka nabízí. Nakonec si přečti podmínky a souhlasíš-li, zaškrtni souhlas a klikni pro založení nového účtu.

Více k založení schránky najdeš i v nápovědě .

A je to! Máš založenou skautskou e-mailovou schránku. Teď už se do ní můžeš přihlásit třeba na adrese gmail.com nebo na adrese jakékoli jiné služby Google.

⚠️Při prvním přihlášení do Google účtu doporučujeme uvést tvé telefonní číslo a alternativní e-mailovou adresu. To ti totiž v případě zapomenutí hesla do e-mailu umožní přihlásit se ověřením SMSkou a následně nastavení hesla nového. 

💡Doporučujeme myslet na bezpečnost, a tak si v nastavení Google účtu zapni dvoufázové ověření (např. s pomocí potvrzení hlášky na chytrém mobilu nebo i bez internetu fungující aplikace Authenticator pro generování přístupových kódů).

Skautský e-mail pro jednotky či akce

E-mailovou schránku s adresou ve tvaru cokoliv@skaut.cz, příp. cokoliv@skautka.cz nebo adresy s doménami jednotek a akcí (pokud je má jednotka ve skautISu přidané) mohou mít existující skautské jednotky a akce. Tento typ Google účtu však nesmí být využíván jako osobní účet, ale má sloužit především ke komunikaci jménem jednotky či akce (není určen k osobnímu používání a ani k ukládání dat jednotky, ta patří na “Sdílené disky”).

Zřízení skautské e-mailové schránky pro jednotky, případně akce, je možné ve skautISu na záložce “Domény a Google” u příslušné jednotky. Schránku může založit a spravovat uživatel s oprávněním “vedoucí/admin” příslušné jednotky. 

Samotné založení a správa probíhá obdobně jako v případě schránky konkrétního člena či členky, jen se to ve skautISu neřeší u osoby, ale u jednotky. Následné kroky jsou již shodné (viz uvedené kroky výše).

Pokud si s něčím nevíš rady neváhej nás kontaktovat na podpora@skaut.cz a pokusíme se ti poradit.