Toto je pouze náhled.
Vojtěch Olbrecht (Fišer)
VRJ – zahraniční zpravodaj
vojtech.olbrecht@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Vojtěch Olbrecht (Fišer)

Na mezinárodní skautskou akci jako organizační posila - IST

Na mezinárodní skautskou akci můžeš od 18 let vyrazit i jako člen/ka servisního týmu. Můžeš tak pomáhat s organizací, podílet se na výsledku akce, ale hlavně získat hromadu zkušeností a nezapomenutelných zážitků.

Jaká je role IST neboli servisáků?

International Service Team, zkráceně IST, je tým dospělých skautských dobrovolnic a dobrovolníků, kteří pomáhají organizačnímu týmu mezinárodní skautské akce s jejím hladkým průběhem. Na místo konání přijíždějí před účastníky, aby si vyzkoušeli práci, kterou budou mít v průběhu akce na starosti. A následně zůstávají déle, aby dali tábořiště po ukončení akce do pořádku.

Odměnou za práci v týmu servisáků je snížený účastnický poplatek, zajištěný nocleh a jídlo během celého pobytu. Jako IST se během volného času můžeš účastnit běžného programu akce. Někdy bývá pro všechny servisáky dokonce připraven i zvláštní program. Největší výhodou je však zažít mezinárodní skautskou akci z pohledu organizátorů a možnost procestovat před nebo po ní zemi, ve které se pořádá. Zkušenost je obohacující zejména pro dospělé rovery a rangers.

Jak vyrazit na akci jako IST?

Azimuthu nebo na Mapě možností si najdi mezinárodní skautskou akci, na kterou bys chtěl/​a vyrazit jako IST. Pokud na ni vypravuje Junák - český skaut kontingent, stačí se jako IST přihlásit jemu. Pokud ne, dej nám o svém záměru vědět na international@skaut.cz nebo na Facebook Mezinárodní skauting . Rádi ti s výjezdem pomůžeme! Hodit se ti může např. náš Reprezentační balíček. Na oplátku oceníme sdílení tvého zažitku pro ty, kteří se na tohle dobrodružství teprve chystají! :)

Zahraniční odbor