( Aktuální )
Zveřejněno 12. 4. 2023
Michaela Čakrtová (Střízla)
TDC – asistentka
michaela.cakrtova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Jak, kdy a za kolik ji můžeš získat

Nejvýhodnější termín pro získání členské karty Junáka – českého skauta je spolu s registrací – do 31. ledna. Při této příležitostí její pořízení stojí jen 25 Kč na tři roky! Oproti cenám za jiné slevové karty pro mladé, které navíc platí kratší dobu, jde o naprosto minimální částku. Pokud chceš o kartu zažádat jindy, bude cena vyšší, a to 45 Kč. I tak je to však cena velice nízká. Objednání funguje stejně jako v registračním termínu.

Karty posíláme třikrát do roka, v případě objednání mimo pravidelnou registraci je tedy nutné počítat s dodáním v delším časovém horizontu.

Termíny a poplatky:

termín objednání karetdistribuce karetcena
31. ledna (s registrací)březen25 Kč
7. červnačerven45 Kč
5. říjnaříjen45 Kč

Objednávky členských karet se jako každá důležitá agenda vyřizují ve skautISu .

Jak si můžu sám/​sama členskou kartu objednat?

 1. Přihlas se do skautISu – klikni na „Moje osoba“ – vyber záložku „Členská karta“.
 2. Nahraj fotografii , která splňuje kritéria na identifikaci majitele:  Fotografie musí být na výšku, poměr 4:3, velikost aspoň 1600×1200 px., formát: jpg.

  Fotografie musí ukazovat reálný portrét z čelního pohledu na jednotném pozadí, tedy hlava + část ramen, nikoliv celé tělo.

  Stejně jako u jiných dokladů není přípustné mít na fotografii tmavé brýle, pokrývku hlavy či jinak zakrytý obličej.

  TIP: Focení a úprava fotek pod vedením někoho, kdo to umí, může být zábavná a poučná aktivita na schůzku.

 3. Pro variantu „student“ nahraj také své aktuální potvrzení o studiu, které naskenuješ a vložíš ve formátu png nebo jpg.
 4. Ulož a zadej „Objednat kartu“.
 5. Nezapomeň: Bez fotky kartu nepořídíš. Zároveň zkontroluj ve skautISu své údaje, aby ti karta nepřišla s chybami.
 6. Pověřená osoba ve středisku tvou objednávku karty autorizuje. Členské karty se posílají na korespondenční adresu střediska, které je i vyúčtuje. Pokud členskou kartu objednáváš zároveň s registrací, připočte se její cena (25 Kč) k odváděnému registračnímu poplatku. Karty objednané během roku mimo registraci (45 Kč) budou středisku fakturovány po jejich rozeslání.
Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.