Platné 29. 11. 2015 – Neomezeno, Účinné od 28. 11. 2015
Jan Chmelař
KÚJ – asistent organizačního zpravodaje
jan.chmelar@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Statut – Medaile díků

Medaile díků byla zřízena v roce 1968 usnesením III. Junáckého sněmu jako výraz ocenění obětavé a aktivní služby skautskému hnutí.

Medaile díků je "univerzální" ocenění za aktivní a obětavou činovnickou práci v jakékoli oblasti, vhodná jako první vyznamenání po střediskovém poděkování či krajském ocenění. Navrhnout ji může člen/​ka organizace starší 18 let, schvaluje kraj (popř. Náčelnictvo či VRJ), udělují náčení či náčelník. Nemá řádový den.