Platné 29. 11. 2015 – Neomezeno, Účinné od 28. 11. 2015
Jan Chmelař
KÚJ – asistent organizačního zpravodaje
jan.chmelar@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Statut – Medaile svatého Jiří

Medaile sv. Jiří je ocenění za výrazné zásluhy a dlouhodobou práci v oblasti výchovy a vzdělávání (za vedení oddílu, práci výchovných zpravodajů, vzdělavatelskou činnost). Má tři stupně za 5, 7 a 12 let aktivní činnosti. Navrhnout ji může činovník/ice starší 18 let, schvaluje ji kraj (1. stupeň) nebo Náčelnictvo (2. a 3. stupeň) a uděluje náčelní či náčelník. Má řádový den - zpravidla se uděluje u příležitosti svátku sv. Jiří (24. 4.).