Platné 2. 12. 2023 – Neomezeno, Účinné od 1. 1. 2024
Ondřej Peřina (Jerry)
VRJ – zpravodaj pro ICT a organizaci
ondrej.perina@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Ondřej Peřina (Jerry)

Statut Hlavního přístavu vodních skautů

Hlavní přístav je zvláštní organizační jednotka s celostátní působností zřízená pro zajišťování činností podporujících poslání a účel organizace, přesahujících svým charakterem a rozsahem působnost běžných organizačních jednotek. Posláním a účelem Hlavního přístavu je zajištění organizačních, právních, hospodářských, materiálních a technických potřeb sítě vodních skautů.

Poznámka: Do 31.12.2023 působila tato ZvOJ pod svým dřívějším názvem Junák - český skaut, Kapitanát vodních skaut, z. s., nový název účinný a používaný od 1.1.2024 je Junák - český skaut, Hlavní přístav vodních skautů, z. s.