Zveřejněno 30. 8. 2024
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Filip Hlavinka (Mukóki)

Lesní kurzy (LK)

Nekvalifikační lesní kurzy mohou sehrát zásadní roli ve skautském (i životním) směřování roverů a rangers, jak těch, kteří se nedostanou na čekatelské a vůdcovské lesní kurzy a zkoušku pak složí na nějakém kratším kurzu, tak těch, kteří v tuto chvíli žádnou kvalifikaci získávat nechtějí. Jde o příležitost k osobnímu rozvoji, ujasňování si vlastních motivací a nového porozumění skautingu.

Co se naučíte a co zažijete?

• Prožijete krásný skauting v (obvykle) táborovém prostředí,
  • Zažijete dobrodružství a romantiku,
  • Vychutnáte si netradiční aktivity,
  • Navážete nové přátelské vztahy,
  • Prohloubíte si své vnímání skautingu.

Konkrétní náplň si tvoří jednotlivé kurzy samy a mohou mít i své specifické zaměření.

Délka kurzu

Kurz trvá minimálně 9 dní, z toho alespoň týden vcelku.

Vstupní podmínky:

• Věk minimálně 15 let před dnem zahájení LK (do 18 let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce),
  • Doporučení vůdce oddílu,
  • Další podmínky podle rozhodnutí vůdce LK.

Podmínky absolvence:

• Aktivní účast na programu,
  • Posouzení vůdce, do jaké míry jste zvládli náplň akce a jak jste plnili stanovené úkoly,
  • Další podmínky podle rozhodnutí vůdce LK.

Všechny podmínky (pro udělení absolvence) musí být splněny nejpozději do 18 měsíců od ukončení LK.

Ti, kdo absolvují lesní kurz (samotný lesní kurz, čekatelský lesní kurz, vůdcovský lesní kurz) mohou nosit na cípu šátku nášivku lesního kurzu.

Kde a kdy?

Přehled aktuálně vypsaných lesních kurzů najdete v Databázi vzdělávacích akcí .