Zveřejněno 16. 3. 2023
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Filip Hlavinka (Mukóki)

Jak na rizika a krizové situace při skautské činnosti

Anotace programu:

Ze své podstaty je skauting do určité míry riziková záležitost a může přinášet nečekané i náročné situace. Jako vedoucí na to musíme být připraveni a musíme vždy pečlivě zvažovat, jaký je poměr mezi rizikem a přínosem programu, který pro kluky a holky chystáme. Během workshopu si na modelových příkladech ukážeme, jak vznikají nebezpečné a krizové situace a z čeho většinou vyrůstají. Naučíme se přemýšlet o plánování programu z hlediska řízení rizik. Zároveň si povíme, jak na případné krizové situace reagovat, co a kdo nám v nich může pomoci.

Forma provedení:

prezenčně

Cílová skupina:

činovníci střediska, okresu nebo kraje

Předpokládaná časová dotace programu:

2 hodiny

Počet účastníků programu:

15 - 40 osob

Kolik týdnů/měsíců dopředu je min. potřeba na rezervaci programu:

2 měsíce