Zveřejněno 5. 12. 2023
Petra Bašová (Fidla)
KÚJ – koordinátorka personalistických projektů
petra.basova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Jana Jirasová (Prcek)

Alena Ptáčková

Co Vás přivedlo ke koučinku?

Ke koučinku mě přivedlo přesvědčení, že pokud někomu projevíme důvěru v jeho schopnosti, tak tím zásadně ovlivníme jeho další život. A také touha podporovat druhé při objevování těchto schopností.

Koučink vnímám jako cestu osobního rozvoje umožňující účinně rozvinout vrozené schopnosti člověka. Kouč je průvodcem, který naslouchá jeho životnímu příběhu a podporuje jej na této cestě.

V čem může být spolupráce s Vámi jako s koučem přínosem?

Věřím v sílu přirozeného potenciálu ukrytého v každém člověku i v jeho schopnost naplno jej využít - v běžném a profesním životě i při sportu. Již mnohokrát jsem se v životě přesvědčila, že kdo skutečně chce, dokáže zvládnout i zdánlivě nepřekonatelné překážky. K lidem přistupuji s pokorou a respektem k jeho jedinečnosti. Z vlastní rodiny mám dlouholetou osobní zkušenost s péčí o handicapované.

Ve svém volném čase se již od roku 2010 zabývám studiem wushu - taiji rodinného stylu Chen na Taiji Akademii Praha.

Vzdělání

• Facilitace v procesu řízené diskuse (Asociace mediátorů ČR)
  • Sportovní příprava dětí (Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy)
  • Ekonomie (Filozofická fakulta Univerzity Karlovy)