( Aktuální )
Zveřejněno 26. 1. 2024
Markéta Byrtusová
KÚJ – koordinátorka mezinárodní spolupráce
international@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Vojtěch Olbrecht (Fišer)

Táboření v zahraničí

Letní táboření je zlatým hřebem skautského roku nejen pro nás v Česku, ale i pro skautky a skauty v Evropě a ve světě. Vyzkoušej jedno z mezinárodních tábořišť v zahraničí!

Mezinárodní tábořiště

Mezinárodní tábořiště je často součástí areálu mezinárodní skautské základny, někdy existuje samostatně. Starají se o něj většinou skautky a skauti ze země, kde se nachází. Obvykle se rozkládá na větší ploše, takže na něm může probíhat i více táborů či táboření menších skupin najednou. Utábořit se za skautské ceny mohou návštěvníci odkudkoli, pokud si domluví termín a budou během pobytu ctít obvyklá pravidla. 

Letní tábor v zahraničí

Chcete-li svým holkám a klukům v oddílu či středisku umožnit zažít mezinárodní skauting v zahraničí, můžete uspořádat svůj letní tábor na jednom z mezinárodních skautských tábořišť. V týmu vedoucích proberte, zda do toho chcete společně jít, dokážete takovou akci zorganizovat a máte dostačující jazykovou výbavu. Pokud si nejste jistí, zvažte možnost tábořit na Slovensku.

Jak najít mezinárodní tábořiště?

Najít to pravé tábořiště v zahraničí můžeš snadno díky Azimuthu  - online platformě Evropského regionu WOSM a WAGGGS, která ti usnadní cestu nejen za tímhle druhem mezinárodního skautského dobrodružství! Hledat můžeš i na Mapě možností , kterou pro tebe spravuje Zahraniční odbor. Tábořiště v ní jsou označena zelenou ikonkou teepee. Kliknutím na ni získáš základní informace o daném místě. Všechna tábořiště si můžeš vyfiltrovat vpravo dole.

Pomocník na cestu

Budeš-li chtít tábořit v zahraničí, ozvi se nám na international@skaut.cz nebo na Facebook Mezinárodní skauting . Pomůžeme ti s výběrem, kontaktem i případnými komplikacemi. Náš česko-anglický Reprezentační balíček ti zase na místě pomůže představit český skauting a kulturu. Na oplátku pak oceníme shrnutí tvého zážitku a pár zdařilých fotek pro ty, kteří se na stejné tábořiště teprve chystají.

Zahraniční odbor

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám Křižovatku vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. Doporučujeme vyplnit kontakt, obzvláště, pokud očekáváš reakci. Budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.