Toto je pouze náhled.
Jana Harušťáková (Žíža)
KÚJ – koordinátorka integračních aktivit
jana.harustakova@skaut.cz
Zodpovědná osoba: Jana Jirasová (Prcek)

Odbor pro bezpečný skauting

Odbor se zaměřuje na prevenci a vzdělávání v oblasti fyzického, psychického a sexuálního bezpečí dětí ve skautských oddílech, resp. všech členů Junáka - českého skauta při skautské činnosti. Členové a spolupracovníci odboru zajišťují semináře na klíč, vedení programů na celostátních a vzdělávacích akcích, články ve skautských časopisech, vytvářejí sekci Bezpečný skauting na Křižovatce. Odbor vyhodnotil jako svá prioritní témata a úkoly pro nejbližší roky podporu zavádění Kodexu jednání dospělých do organizace, zvyšování psychické i fyzické odolnosti členů organizace, metodickou a edukační podporu vědomého řízení rizika při skautské činnosti, vytvoření kultury sdílené chyby v oblasti bezpečnosti (“učící se organizace”) a vzdělávání činovníků v základech laické psychické první pomoci.

Odbor můžete kontaktovat na bezpeci@skaut.cz .

Členky a členové odboru pro bezpečný skauting